| nice67 a întrebat:

vrea si eu niste metode pentru cresterea mai rapida a parului; ceva tratamente sau masti care sa dea rezultate; nu vreau sa creasca in 2 zile dar as sa fie mai lung intr-um timp mai scurt. imi puteti spune ceva?

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Hey...Poi : parul lung -> ti-am zis, il tai o data la 3-4 saptamani (varfurile-> uneori despicate); Ingrijit -> in fiecare dimineata si seara il perii (parul) (cu peria, normal->fara perie, mai bine nu ma mai pieptanlaughing ), usor, de sus in jos, fara sa trag de el. Iar moale si lucios il am de la, de fapt sa-ti povestesc: aveam, inainte, matreata. La coafor, coafeza mi-a recomandat din nou Johnson' Baby, samponu' acela de bebelusi. Mi-a spus ca voi scapa de matreata. Am incercat, si nu am mai avut matreata, dar parul, de la sampon, imi ramane moale, matasos, usor si lucios! Acum serios, fara gluma! Mie mi-a folosit extrem de mult acest sampon! uneori mai imi dau la varfurile firelor de par, dupa ce fac baie, cu un amstec de miere de albine (o lingurita), o jumatate de lamaie stoarsa si cateva picaturi de ulei de masline, si amestecate intr-o cana mai mare, si imi dau pe varfuri. Asa le mai intaresc. Ma spal pe cap o data la 2-3 zile vara si intre 3 si 5 zile iarna. Cam atat pot sa-ti spun! Alte sfaturi n-am nici eu! Aaa si pentru a evita sa ti se faca slinos, in majoritatea timpului il poti tine strans, intr-o coada usoara sau o impletitura simpla! Bafta cu ce vei face in continuare :* sper ca ti-am fost de ajutor... apropo, dai fundabig grin?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
evenso
| evenso a răspuns:

Buna!
Poate te ajuta asta:

http://www.divahair.ro/......ai_repede!

| a răspuns:

Hey, iti creste mai repede, de fapt destul de repede daca iti tai varfurile (uneori despicate) o data la 3-4 saptamani. Sigur o sa-ti creasca lung, si imagineaza-ti timp de un an daca repeti acest procedeu. Si eu ador parul lung si ingrijit moale si frumos, lucios.

| nice67 explică (pentru ):

Si cum il obtii?

| nice67 explică (pentru ):

Bine, multumesc!winking

| a răspuns (pentru nice67):

Hey...Poi : parul lung -> ti-am zis, il tai o data la 3-4 saptamani (varfurile-> uneori despicate); Ingrijit -> in fiecare dimineata si seara il perii (parul) (cu peria, normal->fara perie, mai bine nu ma mai pieptanlaughing ), usor, de sus in jos, fara sa trag de el. Iar moale si lucios il am de la, de fapt sa-ti povestesc: aveam, inainte, matreata. La coafor, coafeza mi-a recomandat din nou Johnson' Baby, samponu' acela de bebelusi. Mi-a spus ca voi scapa de matreata. Am incercat, si nu am mai avut matreata, dar parul, de la sampon, imi ramane moale, matasos, usor si lucios! Acum serios, fara gluma! Mie mi-a folosit extrem de mult acest sampon! uneori mai imi dau la varfurile firelor de par, dupa ce fac baie, cu un amstec de miere de albine (o lingurita), o jumatate de lamaie stoarsa si cateva picaturi de ulei de masline, si amestecate intr-o cana mai mare, si imi dau pe varfuri. Asa le mai intaresc. Ma spal pe cap o data la 2-3 zile vara si intre 3 si 5 zile iarna. Cam atat pot sa-ti spun! Alte sfaturi n-am nici eu! Aaa si pentru a evita sa ti se faca slinos, in majoritatea timpului il poti tine strans, intr-o coada usoara sau o impletitura simpla! Bafta cu ce vei face in continuare :* sper ca ti-am fost de ajutor... apropo, dai fundabig grin?