| tribalwars a întrebat:

Sunt baiat, am 12 ani. Aveam parul pana la umeri, pana in aprilie, cand nu stiu ce m-a apucat si m-am tuns. Mi-a crescut dar m-am tuns iar prin mai. A trecut o luna si a mai crescut, dar tot e mic. Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi ca sa imi creasca repede, am la dispozitie o luna si jumatate, dar va rog tineti cont ca am 12 ani si nu pot cumpara ulei de ricin(am avut) si sampon pe baza de petrol si nu le pot spune parintilor despre asta ...sau sa imi pun oua in cap, vreau sa imi spuneti si sfaturi ce sa mananc, daca trebuie sa masez scalpul.Multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Se spune că uleiul de măsline ajută, de ce nu-ţi cumperi un şampon pentru regenerarea părului? Nu contează firma ci doar să fie pentru regenerare şi asta le poţi spune părinţilor. Baftă!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da, poţi face, eu ştiam că poţi dormi de exemplu o noapte cu el pe păr, că are efect mai mare. Şi a doua zi de dimineaţă te speli! Acum cum ştii tu. Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce vrei sa spui confused

| Marwell a răspuns:

Mananca multe proteine si vitamine

| tribalwars explică:

As putea sa iau in palme ulei de masline si sa masez scalpul 5 minute apoi sa ma spal/?