| g2012 a întrebat:

vreau si eu o explicaite pentru faptul ca nu mai rezista culoarea cu care imi vopsesc parul! de mai bine de un an sunt bruneta sincer nu am tinut cont niciodata de marca vopselei fiind negru am zis ca orce marca e buna! insa de la o vreme cam de juma de an parul meu se decoloreaza foarte repede si nu inteleg de ce? m-am vopsit acum o luna aproape si parul meu arata nevopsit pe toata lungimea lui! oare de ce?

3 răspunsuri:
| Uza a răspuns:

Iti spun eu o vopsea care rezista cu adevarat si o sa scapi de ea doar cu ajutorul foarfecii: AROMA COLOR.
Eu sunt vopsita cu aceasta vopsea de vreo 3 luni si e la fel ca in prima zi cand m-am vopsit.

| Ziser a răspuns:

Poate iti este uleios parul si nu se tine vopseaua pe par!

| Marry_Ane_1988 a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca si tine, cu toate ca ma vopseam mai tot timpul la salon iar rareori acasa, am incercat de la cele mai scumpe vopsele pana la cele low price, dar problema mea era ca ma spalam cu apa mult prea calda, mult prea des adica o zi da una nu, nu foloseam produse pentru par vopsit, insa acum am gasit solutia ma spal cu apa calduta, ma clatesc cu apa rece, ma spal de 2 ori pe saptamana si folosesc numai produse pentru par vopsit, asadar daca o sa urmezi acesti pasi eu sunt singura ca ai sa vezi o mare diferenta