| Maria_Sarah_1995 a întrebat:

vreau si eu sfaturi despre par? Cu ce imi pot da pe par pentu a creste mai repede? Este genul mai subtire de par si as vrea sa ii dau volum sa fie mai des ce as putea face? Si sa fie si mai lung. Am incercat masca cu 2 galbenusuri si 2 linguri de ulei de masline ce sa mai incerc? Incerc orice! Dau funda =] =D

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Parul creste in jur de 1 mm pe zi, nu poti sa ii schimbi ritmul de crestere, poti doar sa il smulezi cu o masca de par facuta acasa.
Masca pe care o folosesc e de regenerale.Acestea sunt incredintele pe care le folosesc in masca :un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), catvea picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul, apoi aplici un balsam.
Masca se foloseste de 1-2 ori pe luna.

| Maria_Sarah_1995 explică (pentru LaLaura):

Multumesc pentru raspns voi incerca!

| LaLaura a răspuns (pentru Maria_Sarah_1995):

Nu ai pentru ce.

3 răspunsuri:
| shainitainii a răspuns:

Ulei de ricini ca sa creasca mai repede si mai des.