| BebeNicole a întrebat:

Buna TPUUU! am si eu nevoie de cateva sfaturi. vreau sa ma ingras. stiti cum? mananc, nu tin diete si nu am tinut niciodata. multumescc!

Răspuns Câştigător
| yulyanayo a răspuns:

Trebuie sa ai multe mese pe zi cat de multe, dar la fiecare masa sa mananci nici mult nici putin pentru a nu-ti dilata stomacul, iar ca gustare intre mese manaca cate ceva dulce dar nu exagerat pentru a nu avea porbleme cu alte boli. iar seara exact inainte de culcare incearca sa mananci ceva cu multe calori ( gen 2-3 cubulete de ciocolata, o cana de lapte de vaca cu grasimi, oua de gaina...etc) La mine a functionat deja in 2 saptamani se vedeau rezultate. sper ca te-am ajutat, FUNDA?:d

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Mananca mai mult si mai des!
Ia niste vitaminte, mananca paste, branzeturi grase, banane, piept de pui, cartofi, fasole verde etc.

Mananca si ceva dulce pe seara.
Mancarea tip fast food sau prajeli nu-ti recomand, te ingrasi cu celulita.

| DisturbeDd a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa mananci mai rar si mai mult, dar din cate am auzit pe la tv (sfaturile medicilor) trebuie sa mananci diversificat (legume, fructe, lactate, oua si carne) sau mai simplu : pizza +coca cola + un film bun= ceea ce dorestilaughing (glumesc)

| Meresescu_Raluca_1993 a răspuns:

Viziteaza fastfood-ul!

| ralucap91 a răspuns:

Incearca sa mananci cat mai diversificat si sa ai 4-5 mese potrivite pe zi, nici sa nu faci abuz

| SmartBoy123 a răspuns:

Incearca sa mananci si FastFood dar ai grija sa nu faci abuz!

| sara2014 a răspuns:

Mananca mai multe alimente bogate in carbohidrati: paste, cartofi, fasole, etc.