| stefioctavia a întrebat:

Salut tpu.am nevoie de ajutor. vreau sa ma ingras cateva kilograme.ce remedii stiti? ce ar trebui sa mananc? ofer funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mai intai de toate, invata sa mananci cum trebuie.Trebuie sa mananci o gama foarte variata de alimente, pentru a te asigura ca organismul tau primeste tot ce ii trebuie.Incearca sa mananci alimente care contin multe PROTEINE(Peste,carne,oua, lapte, branza,fasole, mazare, conopida, brocolli);
De asemenea, ai nevoie de CARBOHIDRATI(Paine, paste si cereale) si o multime de FRUCTE si LEGUME proaspete.
Nu in ultimul rand, fii activa, Sportul este o modalitate foarte buna si amuzanta de a te mentine in forma.
Mult succes!
Te pup!

2 răspunsuri:
| theeyeofthemoon a răspuns:

Poti lua multivitamine (ex. supradin) si sa mananci carbohidrati(cartofi, paste, orez) in combinatie cu proteine. Spor la ingrasat!