| MixyGd a întrebat:

Trebuie sa plec la o petrecere, duminica, si nu stiu ca sa-mi fac bucle. ( fara ondulator) stiti voi o metoda traditionala laughing))) sa zic asa. Va rog ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| trixiiie a răspuns:

Eu am părul creț de fel și nu am nevoie, dar uite ceva ce te-ar putea ajuta. Te speli pe cap bla-bla, și când e să te ștergi cu prosopul, îți apleci capul, părul să atârne, și iei prosopul și de la vârfuri spre scalp îl ridici și strângi în același timp. Faci asta până prosopul ia apa din păr, apoi dă cu spumă și fixativ.
Noroc.

| MixyGd explică (pentru trixiiie):

Multumesc tuturor. :* Sunt foarte cool si super toate metodele. Insa asta mi se pare cea mai naturala si cea mai usoara. Nu dau funda pentru ca ai fost prima, ci pentru ca mi-a folosit foarte mult. Tranks. :*

5 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Folosește Moațe, se confectioneaza din hârtie igienica.
Pune spuma pe parul umed apoi ia o suvita de par, depinde de cat de mare vrei onduleul daca i-l vrei mai mare foloseste o suvita mai groasa cam de 2/3 degete daca vrei o suvita mai ondulata foloseste suvita de mărimea unui deget.
Apoi pune un ciorap transparent pe cap si du-te la somn happy cand te trezești înainte cu vreo maxim doua ore de petrecere iti desfaci parul si aplici puțin fixativ.
Daca i-l desfaci înainte cu doua ore o sa ai ocazia sa i-l mai aranjezi puțin ca este ft probabil ca o sa iti iasă mai creț decat vrei tu.
Distracție plăcută!

| Rozetta a răspuns:

1. iti poti impleti parul in multe codite

2. folosesti hartie igienica : http://www.youtube.com/watch?v=RiBy4HFZ_mE
succes!

| Di7 a răspuns:

...stiu cam tarziu raspund dar tot ti-ar fi de folos pentru alte dati. uite aici:
1.http://www.youtube.com/watch?v=BLeSKaPaUOA
2.http://www.youtube.com/watch?v=fqT60YSg74E
Sper ca te-am ajutat:) Funda?

| Ralucax3 a răspuns:

Buna! Am eu o solutie, si rezultatul e uimitor ai nevoie de fixativ, paie si clame. Ia o suvita si inconjoara paiul cu ea, jos unde se intoarce paiul, intoarcel cu tot cu ultima parte din suvite si prindel cu clama la fel si sus, da cu fixativ si asteapta 10 minute sa se intareasca desfa usor si soate paiul fara sa strici bucla. Sper sa iti placa rezultatul!