| MangoGirl a întrebat:

Buna tuturor.Am aroape 12 ani si 1.62 inaltime.cat mai cresc? stiu ca baietii se dezvolta mai tarziu dar e stanjenitor sa fiu mai inalta si decat cel pe care "il simpatizez" putin mai mult. poate ma dezvolt mai repede si ma opresc printre primele, dar cand e momentul acela minunat? si baietii cand se inalta? in a 8-a eu cam cat as avea si un baiat mititel de inaltime, el cat ar avea?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu la 12 ani aveam 1, 67 si era tare mandra de asta. Nu esti deloc prea inalta, esti medie si spera sa mai cresti macar vreo 10 cm (dupa aia o sa te vaieti ca esti prea scunda si baietii pe care ii simpatizezi nu te plac din cauza asta). Beietii cresc cel mai mult in vacanta dintre a saptea si a opta si in clasa a opta. Atunci te vor depasi practic toti.

| Paris a răspuns:

Buna. Am mai avut discutii cu fete referitoare la inaltime. Unele dintre ele se simteau complexate din cauza ca sunt prea inalte. Sa iti spun ceva. O fata inalta este superba. Eu, spre exemplu, am 1, 73. Si port tocuri si de 10, 12 cm. Si ma simt foarte bine, prietenul meu are 1, 86. Nu iti face griji ca baiatul pe care il simpatizezi e mai mic decat tine. Sunt destui baieti inalti in lumea asta care isi fac probleme c a fetele sunt prea scunde. ce preferi? Sa fii de un metru si-o flegma, sa arati ca un bustean, butuc, scuza-mi expresiile, sau sa fii frumoasa si inalta si sa atragi privirile oricarui om? Stai linistita si fara complexe

| Elena1234456 a răspuns:

Baietii se inalta pe la liceu, fetele se dezvolta mult mai repede. Nu iti face griji, te ajunge el din urmahee hee.

| popandreea a răspuns:

Ai toata vremea din lume sa fii pe langa acel cineva pe care il simpatizezi. Plus de asta o sa vezi ca peste noapte o sa creasca el in inaltime de nu-ti vine a crede. Este lucru cert ca ei se maturizeaza si mai tarziu, de aceea este intarziata si aceasta.

| Libelle a răspuns:

O sa mai cresti ceva stai linistita. poate ajungi chiar la 1, 70
iar baiatul pe care il placi dintra saptea cam o sa inceapa sa se faca inalt dk nu sh mai tarziu. pe la 16 ani sh fetele sh baietii st cam la aceeasi inaltime dar acum depinde de organismul fiecaruia

| Roberta00 a răspuns:

Stiu ca fetele cresc pana in clasa a 7a iar baieti din clasa a7a in colo.

| kitty_9527 a răspuns:

Nu iti mai face atataea griji.Cunosc multe fete printre care si sora mea s-a oprit din crescut la 14 ani.Chiar si eu la aceeasi varsta am observat diferenta de crestere.La 10 ani am avut 1, 50, apoi la 11 am crescut aproximativ 9 cm, iar acum, la 12 (aproape) am 1, 65.Simt deja ca oasele mele incep sa nu se mai lungeasca, nu mai am nici dureri de crestere, numarul de la picior a ramas stabilit.Si in plus, am un coleg care in clasa 1 a fost cel mai pitic iar acum e mai inalt decat mine cu 3 cm.Cat despre problema ta, chiar sa te bucuri.Cu cat este baiatul mai mic in generala cu atat va fi mai inalt la liceu.

| hailei2007 a răspuns:

In primul rand, in ziua de azi nu mai e o rusine pentru un baiat sa stea langa o fata mai inalta decat el. Mai ales ca se poarta tocurile obscen de inalte, ar fi si greu pentru multi baieti sa-si mai depaseasca iubitele ca inaltime laughing
Stai linistita, bibi, esti bine ca inaltime, de fapt daca ai ramane la inaltimea asta, ai fi chiar micuta pentru o persoana adulta. Dar eu sper ca vei mai creste, e mai bine sa ai o inaltime de manechin, decat sa fii miniona tongue
Oricum, frumoasa poti fi si mica si mare, deci nu te mai ingrijora atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita baietii cres mai tarziu.deci in clasa a8a s'ar putea sa fie chiar mai inalt ca tine