| BereCuLamaie a întrebat:

Buna tuturor!
Am o mare problema, sprancenele mele arata groaznic, mi-au fost ciuntite in repetate randuri de asa-zisele "cosmeticiene".
Tocmai am venit de la un pensat la un salon de cartier, pentru ca nu mai suportam sa ma vad cu sprancenele groase cat de cat (le-am lasat sa creasca ceva timp) insa nu am fost multumita de rezultat, tot strambe sunt, arcuirea nu este la fel la amandoua sprancenele, mi-a luat de unde nu trebuia, iar acum sunt mai nervoasa ca oricand laughing
As vrea niste recomandari, vreau o cosmeticiana buna, care sa penseze dupa forma fetei, si sa le faca egale!
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| thalyslly a răspuns:

Eu nu sunt din Bucuresti sin din timisoara.eu am platit acum 6 ani 130 de lei.ale mele arata cam asa https://www.google.com/......ps?/search
par destul de naturale
cauta pe google tatuaj cosmetic sprancene Bucuresti
un site ar fi asta http://www.aniastil.ro/lista-preturi-servicii
dar preturile din Bucuresti mi se par ridicole. oricum tot acolo ajungi daca mergi la cateva saptamani la pensat si vopsit.
daca le tatuezi nu mai ai treaba cu ele cativa ani.
si eu aveam aceeasi problema si acuma is foarte multumita nici nu se vede ca nu is ale mele. funda?

3 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

De ce nu iti faci tatuaj semi permanent la sprancene?
eu le am asa de 6 ani si ma pensez singura dupa contur
ai putea si sa precizezi orasul de unde esti

| BereCuLamaie explică (pentru thalyslly):

Sunt din Bucuresti, am uitat sa precizez, nu stiu exact ce presupune tatuajul acesta despre care vorbesti, desi am tot auzit de el, poti sa-mi dai mai multe detalii? care este costul? cum se procedeaza? cred ca in final o sa ajung si eu la metoda asta sad in schimb, daca ai putea sa`mi recomanzi o cosmeticiana care sa penseze bine, as fi recunoscatoare happy

| thalyslly a răspuns (pentru BereCuLamaie):

Eu nu sunt din Bucuresti sin din timisoara.eu am platit acum 6 ani 130 de lei.ale mele arata cam asa https://www.google.com/......ps?/search
par destul de naturale
cauta pe google tatuaj cosmetic sprancene Bucuresti
un site ar fi asta http://www.aniastil.ro/lista-preturi-servicii
dar preturile din Bucuresti mi se par ridicole. oricum tot acolo ajungi daca mergi la cateva saptamani la pensat si vopsit.
daca le tatuezi nu mai ai treaba cu ele cativa ani.
si eu aveam aceeasi problema si acuma is foarte multumita nici nu se vede ca nu is ale mele. funda?

| Angelinagabrielamarina0 a răspuns:

Daca nu vrei sa dai atatia bani cel mai usor este sa iti faci tu forma pe care ti-o doresti cu un creion de sprancene depinzand si de culoarea parului, si te pensezi cand creste dupa forma aleasa. Vezi nu te da accentuat ca arata nasol. Intinde creionul cu o penseta uniform. Sau iti poti cumpara de la avon fard pentru sparancene si tot la fel, dai dupa ce forma vrei. Eu le aveam pur si simplu drepte iar acum sunt foarte draguuute, nici foarte arcuite nici rotunde. Chiar prietenele mele au avut un efect''wooow'' cand m-au vazut. Mi-a schimbat radical expresia fetei.