| BassHunter13 a întrebat:

Buna tuturor :! Am si eu o mica problema! De curand mi s-a pus pata si vreau sa imi bag niste suvite blonde ideia este ca nu vreau sa arunc cu bani pe la coaforuri si vreau sa imi bag eu si m-ar ajuta cine dar habar nu am cum se face si ce trebuie sa imi cumpar pentru asta! Imi puteti ce trebuie pentru toata treaba si cum se procedeaza!? Multumesc si scuza-ti gramatica cam somnoros! funda:X

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Bună,
În comerț există pudră de decolorare ( e la fel precum vopseaua, adică se amestecă la fel precum vopseaua, se aplică pe părul uscat, spălat cu 1 zi înainte de a pune pudra). Un sfat, ar trebui să te duci la un specialist, sau cineva (o cunoștință ) care a mai decolorat, pentru că acea pudră trebuie să se pună simultan pe acele șuvițe deoarece cu cât stă pudra mai mult pe păr cu atât se deschide mai tare, iar dacă nu sunt puse simultan o să ai o groază de culori în cap, iar șuvițele cu pudra trebuie puse în folii de aluminiu (acum depinde de cât de lung e părul, dacă ai părul lung nu prea merge să ai o pună cu găuri pentru a scoate părul și decolora, dacă îl ai mai scurt, merge), și trebuie luat cu grijă șuvița sa nu fie nici prea groază, nici prea subțire (că se arde părul mult prea tare). Și ai grijă să nu stai prea mult cu pudra pe păr ( cred că scrie pe cutie cât e indicat) că în loc de blond o să-l ai alb sau chiar nu o să-l mai ai. Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| inger02 a răspuns:

Pai sunt spreiuri din acelea colorate cu verde roz si alte culori cumparati unu din ala si dai pe parutl tau la spalare se iawinking

| BassHunter13 explică (pentru inger02):

Mersi mult de ras! Am folosit dar mie imi trebuie acum ceva de durata mai mult!