| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
+ deja ma gandesc la prima zi de scoala cum sa imi fac unghiile, cu ce sa ma imbrac, ce coafura sa am, cum sa ma machiez!?

Răspuns Câştigător
| AnaMariaAnelise26 a răspuns:

Paiii...unghiile thinking cv mai simplu, intr-o culoare mai deschisa [ k doar mergi la scoala, nu la intalnire ] te imbraci intro pereche de blugii cu un tricou si o vestuta de blugi, si cv tenesi, iti intinzi parul cu placa si prinzi bretonul cu o agrata. si te machieai, iar, mai simplu...mascara putin fond de ten si creion happy sper ca te-am ajutat. Funda? puppy dog eyes

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi într-o ținută clasică, lac transparent pe unghii, un machiaj nud, o tunsoare lejeră, etc.
Mergi la școală, nu la club de noapte!
Pa, pa.

| Niiiicu a răspuns:

Camasa + fusta+lac pe unghi fara oja macar atunci+parul ondulat+fara machiaj poate doar ceva subtilbig grin

| AnonimulRo a răspuns:

Mergi ca toti ceilalti, in uniforma. big grin

| CoOlGirlz a răspuns:

BUna! Eu inca sunt prea mica sa ma machez la scoala pentru ca trec clasa a treia dar raspund la aceasta intrebare deoarece lumea spune ca sunt profesionista in moda. Pai uite cum sa iti faci unghiile- manichiura frantuzeasca(daca nu sti sa o faci, mergi la manichiura si pendichiura si daca nu sti cum arata iti zic eu te dai cu lac pe toata unghia si pe margine cu alb[sigur ai vazut multe fete asa]e la moda, sau cu unghi negre.) Cum sa te imbraci-o rochie draguta din garderoba ta( la mine la scoala in prima zi trebuie sa merg cu uniforma. Nu stiu daca la tine e la fel.) Iar coafura- coc sau coada impletita(daca ai parul lung) iar daca il ai scurt poti sa iti prinzi in dreapta si in stanga doua codite mici sau daca ti se pare prea de copii mici te duci la coafor si iti faci niste suvite( eu mi-am facut dar doar una[bine de mai multe ori mi-am facut] mi-am facut o suvita roz, mi-am m-ai facut si mov, dar sunt suvite speciale pentru copii). Si culoarea suvitei sa fie asortata cu culoarea rochiei iar machiajul la fel. Sper ca te-am ajutat. Fundita? Pup, Pa!

| biancapop47 a răspuns:

Buna! Uite aici 2 videouri de pe canalul meu de YouTube http://www.youtube.com/watch?v=zUrMGDx5KP0 - outfituri
http://www.youtube.com/watch?v=V1rW7EAwwZ4 -machiaj
Daca ti-au placut ajuta-ma si pe mine cu un like, share si poate si un subscribe.Merci mult. :D

| OMGIdontcare a răspuns:

Cum sa imi fac unghiile - cu lac
cu ce sa ma imbrac - cu haine
ce coafura sa am - normala
cum sa ma machiez - ca in fiecare zi
LOL -___-