| alexutza20022009 a întrebat:

maine am o intalnire cu iubitul meu, si nu stiu cum sa ma imbrac, cum sa ma machiez si cum sa imi fac unghiile.

Funda happy

Răspuns Câştigător
| Bia379 a răspuns:

Poti incerca niste colanti cu o bluzita, unghiile si machiajul putin mai simple, ce e mai natural, e mai frumos.
Distractie placuta!

5 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Eu aş spune să fii cât mai naturală, ca să nu pară că te-ai străduit prea tare pentru a-l impresiona.:)
Deci pentru machiaj:puţin fond de ten(dacă foloseşti de obicei), pudră, fard de obraz, rimel şi eventual creion de ochi. Unghiile poţi să ţi le faci cu o culoare în genul ăsta:
http://1.bp.blogspot.com/......hpetal.jpg
Sau:
http://2.bp.blogspot.com/......G_7183.JPG
Sau:

http://4.bp.blogspot.com/......+Shell.JPG
Şi în materie de îmbrăcăminte poartă ceva ce îţi place ţie şi în care te simţi bine.Nu uita să zâmbeşti, se spune că cel mai frumos accesoriu al unei fete este un zâmbet larg.:D

| Kasia a răspuns:

Daca imi spui unde mergeti iti spun cum sa te aranjezi...

| Andreea9595 a răspuns:

Poti incerca o rochita sau o bluza mai speciala (dantela, matase etc.) machiajul si unghiile le faci in functie de cum te imbraci. Cauta pe youtube tutorialele cutepolish si sunt o multime din care poti alege. Distractie placuta!

| madalinutza1876 a răspuns:

Buna! Deci vrei sa il impresionezi pe iubitul tau.Pai daca vrei sa te machezi si toate cele, nu te machia strident sau sa te imbraci ca nu stu ce vedeta...baietilor le place sa fii incarcata de farduri le place sa fii cat mai simpla