| Marissa28 a întrebat:

Buna tuturor,Paste fericit va doresc!
Îmi puteți spune și mie câteva remedii bune spre foarte bune împotriva unui par gras cu mătreață care mai și cade? sad
Si șampoanele sunt bine venite dacă credeți ca este vreunul care ma poate ajutawinking
Parul este gras,dar nu foarte, mătreața apare de fel la 2-3 zile după ce l-am spălat și de căzut cam,din câte cred eu, 20-30 fire la fiecare spălat și mai cade și când e uscat :'(
Orice idee,remediu,șampon(normal, dermatologic sau profesional) care pot combate aceste probleme este bine primit.
Mulțumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Eu am avut aceasta problema a parului gras, am cheltuit enorm, dar in zadar.
Asa ca, am trecut la lprodusele naturiste si la indemana oricui.
Am folosit si folosesc uleiul de masline facand acea masca din galbenus de ou.
Daca am la indemana, mai pun si Vitamina A, daca nu, pun zeama de lamaie.
Astzai nu mai am problema parului gras, nu se mai incurca si matreata nici pomeneala.
Incearca, rau nu iti poate face.
Sarbatori Pascale fericite alaturi de cei dragihappy