| Annaa24 a întrebat:

.va rog sa raspundeti doar cei care se pricep. Parul meu natural e blond ca cel din imagine, apoi m-am prostit si m-am vopsit un rosu-visiniu, acum deja mi s-a dus culoarea si se vad cateva fire blonde iar radacinile sunt blonde. Ce ma sfatuiti, cum sa ajung din nou la blondul meu sau poate chiar mai deschis? Tin sa mentionez ca nu am parul foarte sanatos... daca il decolorez, voi mai avea par? straight face ce salon bun din Timisoara imi recomandati?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa te decolorezi singura acasa, pentru ca nu vei obtine blond dintr-o culoare inchisa, maia les ca ai un par deja degradat.
Mergi la un salon de coafura bun, si da-te pe mana unui profesionist care stie ce face, altfel risti sa ramai fara par pe cap.

| Adry05 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar asta a si zis... Ca se decoloreaza la salon si a intrebat de un salon bun.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adry05):

Eu doar am confirmat ca nu se poate obtine din culoare inchisa ceva blond, mai ales acasa si mai aales pe un par deja degradat.
Nu am mentionat nimic de salon, deoarece nu-s din Timisoara.

Alte explicatii mai amanuntite, mai doresti?

| Poponutza a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu neaparat. Poate ruga o prietena care se pricepe sau o ruda. Si trebuie sa aiba o vopsea buna

| anamariarot a răspuns:

Ai pus culoarea pe parul tau natural fara sa il decolorezi? In cazul asta exista o solutie care scoate pigmentul inchis din par si ai sanse sa ajungi la nuanta ta. Nu te sfatuiesc sa iti faci neaparat o decolorare. Eu mi-am facut pe o parte din par deloc vopsit sau afectat si mi l-a facut ca o matura. Nu stiu cum ar fi aratat daca as fi avut parul mai degradat(facut la salon, acasa cred ca il distrugeam de tot).
Pe viitor fa-te cu nuantator daca vrei sa schimbi nuanta parului, pentru ca ala se duce in totalitate la cateva spalari, iar pe parul tau deschis la culoare va prinde usor