| skriil a întrebat:

vreau sa fiu reprezentant avon dar nu sunt foarte sigura pe mine de asta.sad. imi doresc mult sa castig bani din asta pentru ca am mare nevoie dar exista o singura problema! NU VOI AVEA CLIENTI.RUDELE NU CUMPARA NU TOTI PRIETENII UNELE PROFE DA dar eu vreau sa am clienti online.adica sa imi fac multi prieteni online care sa imi fie clienti avon nu stiu ce sa zic. help! chiar am nevoie urgenta de bani. abia la vara voi lucra part-time deci acum ce fac?

Răspuns Câştigător
| undercovergirl a răspuns:

Salut!
Incearca sa gasesti persoane apropiate tie, nu online, fiindca nu o sa ai garantia ca o sa-ti plateasca produsele si te vei trezii cu datorii.
Poti incerca prin vecini, imprumuta catalogul rudelor care de asemenea au cunostinte si tot asa. Este bine in primul rand sa-ti faci cativa clienti fideli pe care sa te poti baza ca-ti vor platii la timp.
Succes!

6 răspunsuri:
| GabrielaSandica a răspuns:

Draga mea,

Da-mi un mesaj sau un apel la 0722845079/0765184578
Cum am mai zis sunt lider superior in avon de 4 ani de zile si Ambasador Avon, am o echipa de peste 100 de oameni si te pot ajuta cum sa ai clienti. Eu iti voi fi liderul de care ai nevoie ca sa castigi bani. Trebuie doar sa vrei si sa mi dai un semn de viata.

| Andreea_Petrea_1998 a răspuns (pentru GabrielaSandica):

As vrea eu sa ma ajuti, daca se poate. :3

| ioana100 a răspuns:

Nu cred ca o sa ai sanse sa-ti vinzi produsele pe internet,sunt destui care incearca acest lucru dar putini care reusesc sa scoata bani din vanzari avon pe internet,pe langa asta este putin mai complicat,de ex:reprezentantul sta in Iasi, daca pui anunturi pe internet si iti vei avea un doritor din Cluj.Dai comanda, vine in 4 zile LA DOMICILIUL TAU iar dupa trebuie sa platesti alte taxe postale de a livra produsul la client si oricum clientului i-ar convenii mai mult sa-i vina produsul mai repede si sa dea banii ches si sa nu se complice prin transferuri bancare etc., ar alege un reprezentant din orasul sau...
poti incerca dar nu pe internet si chiar daca esti in orasul tau, parerea mea este ca nu se merita pentru 1-2 produse pe luna vandute la profesoare...

| Cristinell90 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema trebuie sa am prima comanda de 120 lei si nu stiu cum sa-mi fac clienti.O singura prietena am care e si ea reprezentant avon

| frysculitza a răspuns:

Poti incerca si alte joburi part time care iti aduc venit online, fara sa trebuiasca sa bati din usa in usa. sunt destui oameni care pierd o gramada de timp online, eu stau cam o ora pe zi rezolvand niste "taskuri" si incep
sa adun incet, incet si un al doilea venit. aici poti incerca, te ajut oricand:
http://www.viespar.ro/? reff=505a889cbc7f32c934bda98955b0a911

| stingaciuf a răspuns:

Buna skriil eu am avut aceeasi dilema ca si tine la inceput. Aveam doar o prietena care eram sigura ca imi va cumpara, iar acum fac comenzi si de 10 milioane.Sunt lider avon acum, daca vrei putem vorbi si o sa vezi ca nu e asa greu cum crezi.iti las adresa mea de mail si putem vorbi.Am 2 de ani asa ca suntem cat de cat apropiate ca varsta si te pot invata multe.Astept un rasp din partea ta daca te hotarasti. pupici