| Djlsghtnquuw a întrebat:

Vreau sa imi decolorez parul cu oxidant si pudra,culoarea mea fiind saten inchis,si am parul lung. Cine s-a decolorat acasa cum ati facut? Si v-a iesit bine? Scuze daca am mai pus o data aceeasi intrebare, dar nu imi apare. big grin

9 răspunsuri:
| IamGIPSY a răspuns:

Eu!

Am pus cele doua 'ingrediente' intr-un recipient, unde s-a format un fel de spuma.
Apoi am aplicat pe par. Si da, mi-a iesit ff bine. Si eu sunt tot satena inchis.

P.S. Ca sa iti ieasa mai ok, aplic-o pe suvite mai subtiri, si nu pe tot parul odata.

| Djlsghtnquuw explică (pentru IamGIPSY):

Nu ai pete in cap, nu s-a degradat parul, nimic? Presupun ca dupa ce ma decolorez nu am voie sa il mai intind cu placa o saptamana, nu?

| JustMe16 a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

Nu mai ai voie sa il intinzi cu placa deloc, ca ramai cu el acolo laughing (nu glumesc)

| IamGIPSY a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

Nu am pete, insa parul s-a degradat.
Si in legatura cu placa, daca vrei sa ramai fara par. Decolorat, intins cu placa. E mult

| Lina1993 a răspuns:

Eu m-am decolorat, de fapt m-a decolorat o prietena de-a mea, singura nu reuseam. Insa a fost cea mai mare prostie pe care am facut-o. Cu timpul mi s-a degradat parul atat de tare, si a devenit atat de uscat, insa de cateva luni incoace fac tratamente peste tratamente si ma feresc de vopseluri.

| FashionDream a răspuns:

Buna. Eu mi-am decolorat varfurile acasa. Am amestecat intr-un castron pudra si oxidantul, sau ce-o fi, si a iesit un fel de pasta albastra... apoi am aplicat pe par.(ma rog...nu eu am aplicat, ci mama) Parul meu e blond inchis, deci am asteptat vreo 10-15 minute, si s-a facut blond deshis.Cum am mai spus, mi-am facut doar varfurile, in stilul ombre si de abia daca a ajuns amestecul, deci daca ai vrea sa iti faci tot parul ar trebui sa iti iei mai mult. Roaga pe cineva sa te ajute, ca singura nu reusesti. Si da, a iesit foarte bine, imi place mult! Bafta!

| C3L1 a răspuns:

Nu ai nevoie de colorant:ai fost, esti si vei fi mereu extraordinar de frumoasa si de atragatoare.

| PatrisuK a răspuns:

Super a iesit incerca

| Anonimaale a răspuns:

Heii! Eu am incercat sa ma decolorez cu oxidant si pudra. M.am decolorat in fiecare saptamana timp de o luna si nu mi s-a decolorat calumea. In unele locuri a iesit mai deschis in altele mai inchis. Si pana la urma am decis sa ma vopsesc pentru ca nu a mers cu decoloratu'. Conteaza si de par. Sper ca te.am ajutat. :*