| OMURITOARE a întrebat:

Buna vreau sa imi fac bucle pentru majorat dar de fiecare data nu imi stau chiar daca le fac pe ondulator pe moate sau pe alte metode babesti niste metode sigure ca sa arat bine si sa ii ste buclele orice fac nu conteaza!

Răspuns Câştigător
| Roxiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Hmm. eu am incercat o metoda mai ciudata, dar e foarte buna ^_^. Tot asa voiam si eu sa imi fac bucle pentru. un majorat. Mi-am pus parul pe bigudiuri si in loc sa dau cu fixativ, spuma sau alte treburi am folosit bere laughing. Stiu, suna ciudat, dar chiar functioneaza. Mi-am pus putina bere intr-o sticla veche de parfum si am pulverizat pe par. Trebuie sa stai cateva ore cu bigudiurile. eu m-am facut pe la 12 iar la 4-5 le-am desfacut si au rezistat destul de mult. acum depinde cat de multa bere folosesti. In orice caz, nu trebuie sa iti faci griji ca vei face matreata, cum se poate intampla uneori de la fixativ, si nici nu iti v-a mirosi parul a bere laughing mirosul dispare cand se usuca parul ( asta inseamna ca trebuie sa pulverizezi destul de multa bere ca parul sa fie putin umed cand il pui pe bigudiuri ) Succes si distractie placuta la majorat :*

2 răspunsuri:
| lovemeoana a răspuns:

Foloseste mult fixativ

| CristinaTimofei a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=9ZJMUrP_S60 Uite o altă metodă, dacă n-ai încercat-o.Eu am încercat şi mi-a mers nefolosind nici un fel de soluţie pentru păr :D