| 女時日水한국어 a întrebat:

Vreau sa imi fac o gaura in ureche singura, si ma intrebam daca stiti ceva metode prin care sa nu fie atat de dureros sau sa intre mai usor. FUnda

Răspuns Câştigător
| xDiana a răspuns:

Buna! Eu mi-am dat singura 10 gauri in urechi(5 in dreapta si 5 in stanga, de jos pana sus), le-am dat cu un ac dezinfectat.Eu spun ca doare mai putin dupa ce ai baut alcool si doare mai putin daca iti dai o gaura mai aproape de lobul urechii. daca vrei sa iti dai mai sus nu ai nici o sansa sa o faci sa nu doara tare. Sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te sfătuiesc să faci singur, mergi la un salon.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Nu stiu daca e indicat sa ti-l faci singur acasa adica exista riscul de infectie, sa te dai cu spirt inainte pe ureche si sa dai acul prin flacara. Pentru durere pune gheata invelita intr-un prosop pe locul care vrei sa-l gauresti sau poti aplica un unguent cu lidocaina, ambele metode amortesc zona.

| wforweirdo a răspuns:

Haide băi, că nu doare chiar așa de rău.

| dydu01 a răspuns:

Buna!
Si eu mi-am facut singura (cu cercelul), si pot sa zic ca nu doare asa de tare...pe bunewinking
Adica nici nu are cum sa te doara (prea tare) pentru ca e doar o intepatura pe moment.
Si dupa ti vata cu spirt la aceea gaura.
Sper ca te-am ajutat happywinking!

| Alexandra101112 a răspuns:

Iei cercelul si in infigi puternic, dar inainte dai cu crema ca sa amorteasca putin si o incalzesti sau iti poti lua un pistolwinking

| lahme a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi in locuri specile. eu am fost la un nenea care facea tatuaje big grin.
sau poti sa-ti faci acasa cu un ac luat de la farmacie.