| Loolsae a întrebat:

Buna!
Vreau sa imi intaresc musculatura picioarelor, vreau sa ma apuc iar de alergat, poate chiar din seara aceasta.
1.Cam cat ar trebui sa alerg in prima faza, tinand cont ca au trecut cateva luni de cand nu am mai alergat calumea?
2. Ce exerciti fizice trebuie sa fac pentru a-mi intarii musculatura picioarelor?(Cam cat dureaza procesul)
3. Ce exercitii fizice trebuie sa fac pentru abdomen, coapse, solduri, fese, sani si maini?

In ultimul timp toate acestea s-au mai accentuant(formele)dar vreau si mai mult si sunt dispusa sa fac orice fel de exercitiuhappy.
4. Vreo sala in Bucuresti buna?
5. Ce este mai bine, sa mergi la sala sau sa faci singura toate exercitiile, alergatul, etc?
Mshappy

1 răspuns:
| PinkPanther a răspuns:

Eu prefer sala, in Bucuresti merg la Isamar, e la lujerului si e doar pentru femei, iar raportul calitate pret e foarte bun. Antrenoarele sunt foarte ok. Si daca stai in militari poti sa o incerci.
Iar pentru musculatura mai bine intrebi un antrenor, el poate sa iti recomande exercitii in functie de corpul tau si un regim alimentar.