| Mimishiro a întrebat:

Vreau sa intreb pe cineva care si.a facut gauri in ureche, dar nu simple ci in cartilaj, cat timp a durut dupa aceea si cat de repede s-a vindecat? Poate sa imi dea si mai multe detalii happy

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Eu am si mi-am facut acasa cu un ac. Tu probabil o sa mergi la un salon sa ti-o faca cu pistolul. Pai pe moment mi-a luat foc urechea si s-a inrosit ca naiba. Si de durat m-a durat cam doua zile, ca sa nu am probleme imi miscam cercelul in gaura pentru a nu face coaja si ca aceasta sa nu se prinda pe el si sa se vindece fix pe langa cercel. Maxim 3 zile o sa te doara, dar o durere suportabila. Dar ai grija sa pui betadina sa nu ti se infecteze.

| Mimishiro explică (pentru sweetys):

Gauri date direct in piele am si eu 5 pe care mi le.am facut singura, nu am avut nevoie de pistol si la fel ma durea cateva zile si faceam coaja. Dar in cartilaj nu mi.am facut niciodata si nu stiu cat de mult timp o sa doara sau ce intesnitate are durerea...

| sweetys a răspuns (pentru Mimishiro):

Sa fi sigura ca doare mai tare dar nu o sa dureze foarte mult, sa zic ca o zi in plus fata de cele normale. Eu cred ca o am de 10 ani si nu prea mai tin minte catte zile a durat.