| Sara2 a întrebat:

Vreau să slăbesc 10 kg în 6 săptămâni (o lună jumate) dar nu am ambiţie pentru că sunt foarte pofticioasă, îmi place să mănânc. Ce sfat îmi daţi pentru a reuşi să găsesc ambiţia necesară? Cu sportul stau bine pentru că merg la sală de 2 luni fac zumba şi alerg pe bandă. Mulţumesc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

10kg in 6 saptamani?
poate in 6 luni cu o dieta echilibrata si fara abuzuri culinare de orice fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate vrei sa zici in 6 luni.
Slabirea are loc atunci cand numarul de calorii zilnice este redus.
De exemplu, daca azi ai un meniu de 1000 de calorii, maine vei reduce numarul acestora
Consuma ceaiuri naturale, evident fara zahar
Dupa ce faci efort fizic( sport), nu este indicat sa bei imediat apa
Vrei ambitie? Cauta poze cu femei supraponderale si imagineaza-ti ca asa o sa ajungi daca renunti la sport. Apoi cauta poze cu femei care arata bine in viziunea ta si imagineaza-ti ca o sa arati astfel

| Cojan_Alexia_1996 a răspuns:

Mi se pare prea mult in 6 saptamani! Incearca ceva mai usor... poate 2-3 kg in sase saptamani! Dar ori cum uite idea nu e sa mananci foarte putin si sa faci mult sport pentru ca iti strici organismul! Ai zis ca esti pofticioasa...deci daca dintr-o data incetezi sa mananci poate fi foarte rau. In fie care zi fa cate putin. Az nu mai mananc prajitura, maine nu mai iau cipsuri, pai maine mai putine bomboane si tot asa! Nu trebuie sa scazi din mesele obligatorii. Mananci cat trebuie, dar dupa gata! Stiu ca e greu, si pentru mine a fost! Adica ziceam mereu ca nu o fac dar tot o faceam! Trebuie multa vointa si incredere, asa ca succes!