| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cum este sa fii reprezentant AVON. Beneficiile le stiu: ca ai reduceri si primesti cadouri. Dar care este limita de varsta? Merita sa fii un reprezentant AVON?

12 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

"Epoca de aur" a marcii s-a stins de la lansare(anii '90) pana acum! Printre motive ar fi:aparitia altor produse similare de mai buna calitate precum si lipsa banilor in conditiile crizei. Daca te hotarasti, ar fi bine sa iei in calcul si riscul de a fi"bun de plata" ( factura este pe numele tau!) in cazul in care nimeresti clienti rau platnici. Parerea mea!

| ioanionel a răspuns:

Eu iti recomand Lady's intra pe http://www.ladys.wgz.ro afla detaliile si inscriete. Pentru detalii suplimentare ma gasesti pe mess la ioan_ionel

| Ilovekendallandkylie a răspuns (pentru ioanionel):

Am o prietena care a fost reprezentant la Lady's dar mi-a spus ca trebuie sa achiti intai comanda si dupa aceea o primesti. Eu cred ca nimeni nu vrea sa plateasca inainte sa-si primeasca produsele, iar prietena mea a renuntat din cauza asta.

| ioanionel a răspuns (pentru Ilovekendallandkylie):

Comanda se plateste cand vine coletul, si tu nu dai produsele decat cand iti primesti banii, la avon nu iti va plati aproape nimeni bani pe loc ca stie ca ai termen de plata, vor avea pretentia sa plateasca si ele dupa 2 sau 3 saptamani, si riscul de a nu recupera bani e mai mare.

| anutza6117 a răspuns:

Nu ai limita de varsta.o colega de a mea este reprezentant si are 13 ani

| Andreea99009 a răspuns:

Nu exista limita de varsta. Daca ai sun 18 ani poti sa devii reprezentant pe bulletinul memei, sorei...

| OanaAvon a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani, daca nu i-ai implinit poti sa lucrezi pe numele alcuiva. Daca vrei sa discutam mai multe despre Avon, iti las id-ul meu: oana_avon077. Te astept la o poveste!

| lorelayilynn a răspuns:

Nu exista limita de varsta. atat timp cat ai foarte multe prietene si relatii care sa cumpere de la tie e profitabil, dar daca nu ai, nu. totusi, poti sa incerci pentru ca nu cred ca ti ar strica.

| Ricky19 a răspuns:

A fost sora mea cand avea 16 ani.Dar figura pe buletinul mamei.In concluzie 18 ani trebui sa ai.

| laura915 a răspuns:

Buna.si eu sunt reprezentant AVON.am 16 ani.nu are o limita de varsta.dar daca e pentru prima data cand esti reprezentat sfatul meu e sa primesti banii de la cei care vor produse si dupa aceea sa da-i comanda..asa procedez eu..Bafta!:*

| Dima_Ioana_1989 a răspuns:

Profita de oferta pentru noii reprezentanti Avon. Inscrie-te si bucura-te de toate aceste beneficii.
http://www.avoncosmetics.ro/PRSuite/your_dream_opportunity.page
Pentru mai multe detalii ma puteti contacta printr-un email la adresa: oana_4_life@yahoo.com

| Oprisan_Deea_1989 a răspuns:

Intra pe https://www.facebook.com/Avoninscrieretm daca vrei sa afli mai multe