| Bombonikzi a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cum pot sa imi intretin unghiile ca sa creasca mari si sa nu se rupa? Va astept raspunsurile dar va rog repede. Paaaa

Răspuns Câştigător
| SelluMarrie a răspuns:

Eu una am formatul foarte mic al unghiilor si incerc sa fac cele mai posibile moduri de a imi tine unghiile marihappy de 2 luni imi dau cu un intaritor de unghii am uitat cum se numeste thinking si vad ca numai mi s-a rupt! incearca si tu! du. te la un magazin de cosmetice si intreaba de un intaritor de unghii! Sper ca te-am ajutat!

9 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Buna, Lavinia. Pe langa intaritorul de unghii poti apela si la uleiul de masline: hidrateaza foarte bine si ajuta unghia sa se regenereze. Pentru mai multe sfaturi legate de ingrijire si frumusete, acceseaza si linkul: http://www.divahair.ro/frumusete. Ai grija de tine.

| Foarfeca a răspuns:

Incearca sa iti dai cu lac pe ele cand sunt destul de mari. Pt ca altfel sigur se rup

| Byencutzz a răspuns:

Eu am lacul de intarire de la avon si in paralel cu el mai iau niste vitamine
daca iti zic n-am treaba cu ele:-J sunt asa mari si imi fac ce model vreau si ce culoare
am sclipici etc sunt o frumuseste plus ca acest lac le da un aspect sanatos ::X naturall
succes!
bye:*

| rahelyta a răspuns:

Du-te la un salon si puneti gel pe unghiile tale. Atentie! nu unghii false gel uv pe ale tale nu o sa mai ai problemewinking

| Bombonikzi explică:

Eu am lac de unghi Kallos Love. Este buna? Ajuta la cresterea unghiilor si ajuta sa nu se mai rupa unghiile? Va rog, raspundeti repede! Paaa

| M4d4lin4 a răspuns:

Eu folosesc ulei d ricin! este extrem de bun. Mi-au crescut si sunt si mai rezitente. Il poti achizitiona din farmacii, si nu este mai mult de 10 lei. Eu am dat 5 lei. Este foarte bun!

| Nurofennn a răspuns:

Eu nu mai folosesc acetona deoarece am auzit ca subtiaza unghiile, si m-a cautat pe net si am gasit niste mici trucuri despre ingrijirea unghiilor. In primul rad daca vrei sa nu se mai exfolieze faci un amestec de ulei de masline si zeama de lamaie, in fiecare seara timp de 10 zile apoi o data pe saptamana, incalzesti amestecul respectiv si ti mainile in el pana se raceste. Acum daca vrei un tratament pentru intarire, tot un amestec din ulei de masline, un galbenus de ou si o lingurita de miere tot timp de 10 zile apoi o data pe saptamana, dupa ce stai 10 minute cu unghiile in acest amestec te speli pe maini cu apa calduta. la mine a dat rezultate sper ca si la tine o dea.

| Pisikk a răspuns:

Buna, pune-ti gel intaritor pe ele si nu se vor rupe, dar fa asta dupa ce ti-au crescut pentru. ca nu vor mai creste. Gelul costa 1 milion dare bun rau

| XXbeautyXXgirlXX a răspuns:

Ia-ti un lac de ungi pe bej pal de la oriflame ca eu meam luat si numai mi sau rupt unghiile si meau si crescut.