| DianusIoana a întrebat:

Am iarasi o mare problemă...vad la alte fete cum își lasa unghiile putin mai lungi si sunt foarte drăguțe si date cu lac;. 1dar eu daca mi le las si o saptamana mi se ia pielita aceea dintre unghie si piele nu stiu cum sa explic. E marginea unghiei si mi se ia si trebuie sa mi-o tai si nu mai este unghia dreapta oricât as pili-o.2. Daca mi le dau cu lac, nici nu prea se cunoaste..adica nu stralucesc si nici nu sunt lucioase.
3. Oricat le-as curata nu sunt albe. Sunt tot galbicioase si urate

1 răspuns:
| DenisaDeni11 a răspuns:

Mergi la un salon, pentru manichiura. Sa-ti dea forma, sa le curete si sa te invete cum sa le cureti singura. Lacul daca nu este de calitate nu va stralucii.
Daca ti le faci o data la cineva care se pricepe, apoi te descurci singura
succes