| emaligia a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Mi-am luat o rochita pentru o nunta, e mulata pe corp pana la genunchi, e roz inauntru si pe deasupra are dantela neagra deasa ca o sita asa si are doua bretelute subtiri, mentionez ca e elastica rochita. Cum credeti ca as putea sa o accesorizez? Dar pantofii? Nu stiu nici pe deasupra ce sa iau. Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| teiube a răspuns:

Pantofi roz dar eu zic negru nu foarte multe accesori de ex sa nu pui la gat niciun lant sau ceva de genul asta ca ai dantela si o sa pri chiciosa niste cercelusi mici finuti roz sa negri si o bratara rat la machias ochii acentuati si buzele mai sterse ca sa nu fi piti ca daca rochea e ros si e impopotonezica un pom de craciun lumea o sa creada ca ai confundat nunta cu circul mult succes

10 răspunsuri:
| Julieღ a răspuns:

O pereche de pantofi simpli negri ( sau sandale daca preferi) iar pe deasupra tot ceva din dantela daca gasesti happy

| annkaa a răspuns:

Ceau pai nu ne-ai zis ce varsta ai si mna e mai greu sa iti zicem ce fel de pantofi sa iti iei,nu stiu daca poti tocuri:-? sau daca poti sa mergi pe ele, eu ti-as sugera sa iti iei niste pantofi cu putintoc negri ca sa se potriveasca cu rochita, ai putea sa te fardezi cu un roz si negru ceva de genu:http://www.google.ro/......tp?/imgres pe deasupra poti sa iti iei un bolerou negru fie cu maneci fie fara
http://www.google.ro/......tp?/imgres
niste cercei negri ca sa fii asortata si unghiile daca nu vrei sa le faci e ok daca nu poti sa-ti faci un french sau un crem:*bafta

| SparklingAngel a răspuns:

Cercei,lant,eventual si bratara dar toate sa fie din acelasi metal, exemplu aur sau argint, nu le combina.Pantofi negri cu toc si platforma ca-s cei mai comozi, depinde si ce varsta ai. Daca inca este cald poti opta pentru sansale sau pantofi decupati

| Anonima568 a răspuns:

Pantofi negrii, ( daca se poate cu toc ), o gentuta plic neagra, si o pereche de cercei rotunzi cu ceva sclipitor pe ei, itii va sta bine, te asigur!

| emiluta2010 a răspuns:

Bine-inteles. Pai pentru inceput rocita e buna., Pantofii pot fi negri sau roz. Si sa iti iei un fel de esarfa dar transparenta. Sau o jacheta draguta de culoarea roz. Depinde daca iti vei gasi jacheta.Sa imi trimiti o poza cu rochita daca poti. ok pa

| Grey96 a răspuns:

S-ar potrivi un set de accesorii de culoare alba sau neagra( bratara, cercei si colier). De preferat ar fi colierul sa fie mai lung, nu strans de gat. Pantofii poti sa ti iei in functie de accesorii. Sper ca te-am ajutat.

| MoreFun a răspuns:

Un colier alb si cercei cu brățara la fel. O posetuta tip "plic" neagra sau alba (in functie de ce preferi) si pantofi negri cu toc (ar arata bine si o fundita pe ei, sau numa asa, simpli).

| emaligia explică:

Am 24 de ani. Rozul ala de care ziceam, e un roz mai inchis si dantela neagra de deasupra il astupa, adica se face asa o combinatie de culoare, nu e ceva tipator, modelul e indraznet ca e perfect mular, nu am mai purtat pana acum si sunt cam stresata. Eu zis ca merg niste pantofi inchisi ca model si un roz inchis, fara prea multe bijuterii, doar cercei si nu stiu daca sa-mi iau ceasul, e un ceas mare model guess cu strasuri si bratara metalica, merge oare? pe deasupra am zis sa-mi iau un bolero din dantela neagra ca am unu. Voi ce spuneti?

| Minnie_2618 a răspuns:

thinking Eu zic ca ar merge cu niste pantofi negrii.Roz cred ca r fi prea copilaresc [zic eu]

Ai putea pune niste margele negre, albe, gri.sau chiar lantisoare de aur sau argint:X [argintul ar merge mai bine]:X
Ar merge si cu gablonturi dar trebuie sa le asortezi!
Pe deasupra nu cred ca ar trebui sa pui nimicthinking
e bine si asa, dar daca chiar vrei ar merge un bolero negru cu maneca scurtatongue. Sper ca te ajuta ceva de aici:*
Distractie placuta!:*