| Conseil a întrebat:

Buna ziua! Dacă am 25 de cm lungimea piciorului cu cât e recomandat sa îmi iau mai mare mărimea? De exemplu la Puma - 40 este 25.5 cm și 40.5 este 26 cm, îi cumpar online și nu am posibilitatea de a-i proba, ideea ca nu vreau sa ma strânga dar nici sa îmi fie prea mari. Voi cum procedati? Aștept răspunsuri. Mulțumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! De obicei eu iau cu jumatate de nr in plus. As merge pe varianta 25.5 cm daca tu ai 25.

| sierra1 a răspuns:

Bagă-ți dom'le piciorul in papuc și vezi dacă-ți vine.
Așa procedează un om normal

| gigite a răspuns:

40,5 este 26!? s-o crezi numai tu! 26 reprezinta numarul 39, ( se calculeaza astfel 26 + 1/2 din 26 adica 26 + jumatate din 26 =26 + 13 =39.

| Conseil explică (pentru gigite):

Nu știu cum se calculează...dar asta este tabelul mărimilor celor de la Puma.
https://www.footshop.ro/ro/tabele-de-marimi/puma

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Nu te lua dupa gigite
http://www.koala.ro/ghid-marimi.html
compara cu ce ai vazut pe footshop cu ce vezi pe koala si iti vei da seama

| Contyno a răspuns:

Ceao, cei de aici sunt stupizi și se îmbracă de la chinezi. La puma ai 26.5 la mărimea 41, ai informații corecte. Cred că 40 îți va veni. Oricum ai și posibilitatea de retur