| alexaanndru2007 a întrebat:

ma numesc Alex si as avea nevoie de dumneavoastra, marimea pantofului meu este de 37, 5-38 as dori sa imi recomandati niste incaltari care sa-mi faca piciorul sa para mai mare, ca si exemplu nike zoom 2k.Va multumesc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal ar fi sa mergi in magazinele de incaltaminte si sa-ti alegi singur, proband ceea ce crezi tu ca ar parea mai mare, fiindca noi nu avem de unde stii ce preferinte ai tu.

| alexaanndru2007 explică (pentru Violleta2022):

Nu conteaza, astept pareri

| AndreiCiobanu59 a răspuns:

Sa para mai mare nu se poate dar daca vrei iti dau niste sfaturi despre cum iti poti face piciorul mai mare...eu la 15 ani port 42.5 am 1.78 si 54 de kg.Lungimea talpii piciorului este proportionala cu varsta inaltimea si greutatatea.Eu am talpa lunga si lata de la mersul descult zilnic prin curte la animale, in sat si la munca.Deci imi pare rau ca nu te pot ajuta... daca mai ai nevoi de ceva sau ai o curiozitate te rog sa imi spui

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreiCiobanu59):

Nu-i adevarat!
Lungimea piciorului nu-i proportionala cu nimic!
Eu am 1.74m si port doar 36 la picior. pana si surorile mele care au 10-12 ani mai mult ca mine si au 1.60 si respectiv 1.64m au la picior 38 si 39.
Sotul meu poarta 46 la picior, iar fii-miu care-i doar cu cativa centimetri mai mic de statura decat taica-su, poarta 42.
Chiar nu exista nici o regula sau co-relatie intre inaltime, varsta si masura piciorului.

| alexaanndru2007 explică (pentru AndreiCiobanu59):

Ai dreptate cu mersul descult, in continuare astept pareri de adidasi? de orice fel, de baieti multumesc

| AndreiCiobanu59 a răspuns (pentru alexaanndru2007):

Nu stiu frate eu nu port adidași tot ce port sânt niste șlapi și ăia când merg la muncă