| Dalyan a întrebat:

Pentru cei care au stiu sau care au auzit, este bine sa folosesc crema cu protectie (spf 50) la solar? Sunt constienta ca probabil toata treaba cu bronzul o sa mearga mai greu dar as vrea sa imi fie protejata pielea. Multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este obligatoriu sa folosesti creme speciale pentru solar (le cumperi de acolo). Nu ai cum sa-ti preotejezi pielea la solar, orice ai face, solarul iti va creste riscul de cancer. Poti diminua foarte putin riscurile, dar ele raman foarte foarte mari.

| Dalyan explică (pentru Brigaela):

Am fost si am vazut ca au creme activatoare(cred ca asta e cuvantul) dar nu au protectie.As fi vrut sa ma dau cu ceva de acasa si acolo sa ma dau cu ce imi recomanda ei.De aia intrebam. Nu vreau sa merg mult si pe termen lung.