| Upz0r3 a întrebat:

As dori sa ma duc la solar deoarece tot bronzul din vara asta mi s-a dus deja.Nu am mai fost pana acum si as dori niste sfaturi..gen imi trebuie crema de protectie, sa imi iau ochelari de soare, tot ce ar trebui sa stiu. FUNDA

5 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Pai si ce! sunt atatea cai! de ce tocmai solar! alege si tu un autobronzant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici niste informatii,
http://www.divahair.ro/......a_la_solar
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca nu esti asa de alba si te-ai bronzat pana acum iti recomand sa stai 8 minute cate 5 sedinte iar apoi de fiecare data pe saptamana cate 10 minute, nu mai mult nici mai putin. Trebuie sa intrebi de neoane care sunt cele mai puternice. Daca sunt puternice nu ai sa rezisti 15 sau 20 de minute daca sunt mai slabe da ai sa rezisti daca vrei sa stai atatea minute dupa ce stai 8 minute cate 5 sedinte. Iti trebuie o crema cand intri in solar ca sa te bronzezi mai tare. Exista crema cu accelerator bronzant si fara autobronzant, crea cu accelerator, crema cu autobronzant. Daca vrei crema cu autobronzant iti recomand: http://indoor.australiangold.com/catalog/good/hardcore-black
au ei crema la salon costa in jur de 102 ron. Sau cele cu cu accelerator si autobronzant sun injur de 60-80 de ron. Nu ai sa patesti nimic. Cand intri sa nu intri niciodata cu aur/argint sau haine te bagi goala in solar ca sa nu lasi urme pe tine de dres de baie si asa mai departe. Daca simti ca nu mai poti, poti iesi din solar. Dar sa inchizi capacul dupa. Poti alege dintre solar dus sau pat. La pat de obicei ma bronzam foarte tare pe picioare, aveam niste picioare super, dar altele nu se bronzeaza pe picioare nici la pat nici la dus. Eu una nu am pigmenti pe fata si gat asa de multi. Iar la dus ma bronzam pe corp ceva fantastic in partea de sus pe picoare mai putin. Poti alege cum vrei tu.
*ai grija daca iti iei crema cu autobronzant dupa un timp ti-se va duce pielea si oricum va trebui sa te lasi de crema si sa te bronzezi asa ca sa nu ti-se mai duca pielea, am patit-o de multe ori.

| Galatz a răspuns:

Si in septembrie vrei sa te duci la solar?

| Upz0r3 explică (pentru Galatz):

E vorba de faptul ca...eu sunt alb si parul de pe fata/maini e negru si se vede cam aiurea. RESPECT OTELUL happy