| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat in legatura cu numarul accesoriilor la birou. Am o bratara de aur, subtire, finuta, "de suflet", o port de vreo 5 ani si nu vreau sa ma despart de ea, iar acum am primit o bratara Pandora Reflexion argint. Ideea e ca... stiu ca nu se poarta aur si argint pe aceeasi mana, insa... daca le port pe ambele pe maini diferite sunt prea "incarcata" pentru tinuta de birou?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mi se pare ca esti prea incarcata, poarta-le.

| Andreeush a răspuns:

Adică porți de 5 ani aceeași brățară?
Ar trebui să mai schimbi accesoriile din când în când.

| Paula2018 a răspuns (pentru Andreeush):

Cand ai un lucru drag, nu devine rutina happy. Schimb restul, dar nu bratara aia. Am rezolvat oricum, multumesc tuturor happy

| Raven a răspuns:

Argintul de firmă e, de obicei, rodiat (placat cu rodiu) ca să nu se oxideze sau să se zgârie ușor. De-asta strălucește, argintul simplu are un luciu discret, cenușiu.
Colegele mele au brățări Pandora și arată foarte bine chiar și după un an de purtare.
Totuși două podoabe purtate împreună (brățări la aceeași mână, 2 pandantive pe același lanț) se freacă una de cealaltă și se uzează mai repede. Așa că te-aș sfătui să le porți separat.
Și @Andreeush are dreptate, nu-i bine să te împotmolești în rutină nici când e vorba de accesorii, mai schimbă-le, schimbarea e bună!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu se poartă aur și argint pe aceeași mână? Dacă îți plac ambele, de ce să nu le porți după bunul plac? Draga mea, poartă ce vrei, cum dorești și când ai chef. Argumentele cu "Vai, e de prost gust" și "Nu arată bine ca o domnișoară/doamnă să facă asta" sunt de pe vremea lui Nicu.

| Paula2018 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stiu ca se innegreste mai repede argintul. Nu stiu daca e adevarat, dar... Iti multumesc. Incerc o combinatie happy

| sopranaCadaverica a răspuns:

Da, s-ar vedea un pic cam ciudat, cred eu. Mie mi s-ar parea de prost gust.
Poti sa porti de pe o zi pe alta fiecare bratara, pe rand. Azi cea de aur, maine argint.
Dar in general, acum, lumea e deschisa la nou si vad doamne, domnisoare care nu acorda prea mare atentie detaliilor de genul asta, chiar considera ca ar fi moderne… Si nu stiu cat de ciudat sau inestetic ar fi alegerea ta pana la urma. Faci cum simti! happy