| rOxy_6618 a întrebat:

Bunăă!
Am nişte probleme cu părul. Îmi îndrept părul cu placa, dar doar 1 oră stă drept, ştiu că nu se aplică spumă, gel, fixativ înainte de a-l îndrepta oh go on. Dar vreau să ştiu cum să fac să-mi stea mai mult timp drept? Că nu mai suport, mereu mi se încreţeşte la loc, şi nu ştiu ce să mai fac ca să-mi stea DREPT! sad

Răspuns Câştigător
| Roxidd19 a răspuns:

Pai... si eu am aceeasi problemasad si placa e de vina. Daca ai o placa care se poate regla, regleaz-o la 120 de grade si iti sta vreo 5-6 zile:* Sper ca te-am ajutat:* papa:*

5 răspunsuri:
| purple_7366 a răspuns:

:) nu ajuta fixtivul.ala nu e ca sa iti stea parul drept. spuma il increteste:) si daca placa merge la 120 iti arzi parul:).Cel mai simplu. Dupa ce iti speli parul il ti putin in prosop cand inca e umed aplici ceara de sus in jos pe suvite:) ceara poate fi si sub forma de spray, mie personal imi pleaca cea solida. Dupa ce aplici ceara cu o perie rotunda prinzi cate o duvita si cu uscatorul de par o usuci. ceva de genul
http://www.mybeautymatch.com/images/pantene_holiday_step1.jpg
dupa ce ai facut asta parul o sa iti stea putin drept:) mai aplici un strat de ceara, dar de data asta spray:) apoi intinzi tot parul. Asa iti va sta drept cam 2 3 zile, si firul de par va fi mai protejat, sunt diferite solutii spray care protejeaza parul la temperaturi mari si contin si ceara, poti sa le gasesti la saloane si sa cumperi de acolo:)
In orice caz nu iti vei distruge asa tare parul si va rezista, logic ca daca te plimbi prin ploaie se va increti la loc:)) eu ma refe rla conditiile meteo normale:)
Sper ca te ajuta:D

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Pai poate nu e buna placa.Da`te cu ser pentru regenerare inainte sa folosesti placa si vezi ca este la farmacie un sampon pentru par` drept.ai sa vezi ca o sa-ti stea.Ps cand te indrepti ia`ti cate o suvita mai subtiretongue

| Marina_4164 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iti indrepti parul si dupa aia sa il dai cu fixativ...winking

| rOxy_6618 explică:

Spuma*laughing

| MaliCSa a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema. Si mi.am luat o placa de la Remington foarte buna. ajunge pana la 325 de grade. indreapta perfect happy