| MoonlightSun a întrebat:

Hello! Ce pot aplica pe par dupa ce ma indrept ca acesta sa stea drept? Fixativu' nu e o solutie, pentru mine nu. nu stiu pentru altii. Eu daca ma indrept la par si dupa imi aplic fixativ mi se increteste parul' de la el straight face. Nu mai inteleg nimic, nu stiu ce sa mai fac.

6 răspunsuri:
| xLouana a răspuns:

Poti incerca sa dai cu fixativ inainte sa.l indreptiwinking. Sau poti folosi produse speciale pentru placa care pastreaza parul drept!

| Kissmeagain a răspuns:

Incearca spuma... ajuta mult.Sauuu,un pont pe care mi l-a dat o stilista.Dupa baie aplici putina spuma pe parul ud si il lasi sa se usuce. Spuma nu actioneaza ca si un fixativ. Dupa ce te usuci iti piepteni parul si il intinzi...mie imi merge.Insa isi cam pierde din stralucire. Poti incearca cu ceara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa folosesti o ceara de par. Ceara lichida fixeaza coafura si o face rezistenta. Se aplica prin pulverizare la finalul coafurii.
eu folosesc solida, Nivea Diamond Gloss si e 15 lei, la avon gasesti Avon Advanced Techniques ceara de par si e in jur de 20 de lei maxim

| marinela_8529 a răspuns:

încearcă o ceară pentru păr!winking

| Chitimus a răspuns:

Parul ti se increteste de la fixativ pentru ca e umed, iar la umezeala parul revine la o forma apropiata de cea pe care o aveai inainte sa te indrepti. Incearca sa te pieptini cu o perie mare dupa ce te speli pe cap, iar cand se usuca indreapta-l cu placa. Ai putea sa incerci sa aplici doar putin fixativ si de la o distanta mai mare, de preferat roaga pe cineva din apropiere sa te ajute. Mie imi mai raman doar varfurile de indreptat dimineata daca ma pieptan inainte de culcare, cand inca am parul ud si nici macar nu ma dau cu fixativ.
Si ceara de par e o solutie, cum zice marinela, doar ca mie imi apare matreata de la chestii de genu' si imi cade parul.
Incearca si tu si vezi ce iese. ^^

| CaramelBbz a răspuns:

Incearca ori ceara ori spuma. Apropo vezi ca spuma sa nu fie ca sa faci par cret par cret. happy