| Carla01 a întrebat:

Bunăă,mi se pare foarte ciudat faptul că am vergeturi pe fund și puțin pe copase deși am 16 ani, am 45 de kg,deci grasă nu sunt,de când mă știu sunt așa, am 1.65, cum aș putea scăpa de ele,adică să nu mai fie așa evidente,mă simt puțin nașpa să stau în costum de baie,adică nu mă simt eu bine,nu mă prea interesează pe mine de ce zic ceilalți laughing.Ceva sfaturi utile,am încercat masca cu albuș de ou și ulei de măsline și mă dau în fiecare zi cu cremă hidratantă,și nu mi-au mai apărut,dar cum fac să dispară și astea care au rămas laughing. Mama spune că le am din faptul că de când eram mică purtam blugi foarte strâmți,mai mereu și cică se rup tesuturile,deoarece nu mai au acea elasticitate și plus că nu beam nici apă multă când eram mică, (proastă mai eram rolling on the floor ),acum regret,am început un stil de viață sănătos,mănânc multe legume,fructe zilnic,mâncare fără grăsimi,fără carne grasă,o urăsc,doar pește și carne de pui,la dulciuri nu prea îmi iese,dar totuși laughing) și beau multe lichide, poate ajută și asta cumva? Aaa.și fac sport cam 45 de minute în fiecare zi :*,așa lăsând modestia laughing,revenind la întrebarea mea, cum scap de vergeturi?
DAU FUNDĂ! HELP!

Răspuns Câştigător
| Kandia15 a răspuns:

Aproape toata lumea are vergeturi. Din cate stiu eu vergeturile apar atunci cand cresti brusc. Incearca sa iti faci de 2 ori pe saptamana (maxim. nu de mai multe ori) un scrub din zat de cafea si miere sau ulei de masline. Cand intrii in dus te dai normal cu gel de dus si dupa ce te limpezesti te dai cu acel scrub. Si dupa ce iesi din baie obligatoriu sa te dai cu ulei de cocos. Hidrateaza super bine! Eu il folosesc si imi face pielea incredibil de fina! Dar de vergeturi nu se scapa din cate stiu eu decat cu laser sau ceva de genul.
Dar uite o reteta:
"Pune într-un bol următoarele ingrediente:
•o lingură cu zahăr
•3-4 stropi de ulei de migdale
•o jumătate de lămâie
Amestecă zahărul cu uleiul de migdale și cu lămâia până obții un amestec omogen. Ce trebuie să faci e să aplici amestecul pe zonele cu vergeturi și să te masezi timp de zece minute. Repetă operațiunea dimineața și seara, timp de o lună de zile. După primele zile vei observa cum vergeturile încep să se estompeze, iar la finalul tratamentului ar trebuie să ai coapsele, burta, fesele sau picioarele fără urmă de vergeturi. ". Nu stiu cat de adevarata este, dar merita incercata

| IonutCG90 a răspuns (pentru Kandia15):

"Eu il folosesc si imi face pielea incredibil de fina!" Interesant. smug

| Kandia15 a răspuns (pentru IonutCG90):

Mor laughing Serios vorbesc

| IonutCG90 a răspuns (pentru Kandia15):

Ești interesantă, nu murii.

| IonutCG90 a răspuns (pentru IonutCG90):

Cu un i.

| Carla01 explică (pentru Kandia15):

Mersi mult! :*

| Kandia15 a răspuns (pentru Carla01):

Nu ai pentru ce :* Mersi si eu

| IonutCG90 a răspuns (pentru Kandia15):

Pe mine nu mă pupă nimeni chiar dacă-s cel mai simpatic.Mda... clar, ieri ați fost și voi la parada gay. Se duce de râpă lumea asta Doamne ferește Sfinte Cleopa al șaptelea.

| Kandia15 a răspuns (pentru IonutCG90):

rolling on the floor

| Carla01 explică (pentru IonutCG90):

Ai fost și tu de ne-ai văzut sau cum? laughing

| IonutCG90 a răspuns (pentru Carla01):

Nu, dar văd că vă pupați și mie nimic. Plus de asta, dacă eram eu acolo nu se mai tinea parada gay.

| BlahBlahRaspundSiDreg a răspuns (pentru IonutCG90):

Vezi sa nu il vezi si p-ala pe WEB CAM

| Carla01 explică (pentru IonutCG90):

De ce nu se mai ținea? laughing

| IonutCG90 a răspuns (pentru Carla01):

Eh, smug devil

27 răspunsuri:
| IonutCG90 a răspuns:

Bună. Nu știu, trebuie să văd ca să-mi pot da o părere. Las-o pe mama ta, dacă ai WEB CAM rezolvam rapid.

| BlahBlahRaspundSiDreg a răspuns (pentru IonutCG90):

Esti nebun?!?! laughing

| IonutCG90 a răspuns (pentru BlahBlahRaspundSiDreg):

Dacă zic NU, înseamnă că sunt, dacă zic DA înseamnă că nu sunt, prefer să zic, NU ȘTIU blushing whistling App. Nu meriti FUNDă pentru că cei care cer nu merita niciodata, eu merit pentru că am cerut web cam, acum Carla după ce se consultă cu mami îmi va da premiul mult meritat.

| Carla01 explică (pentru IonutCG90):

Ce amuzant te crezi laughing

| BlahBlahRaspundSiDreg a răspuns (pentru IonutCG90):

Bravo ia 10 lei.

| IonutCG90 a răspuns (pentru Carla01):

Nu mă cred deloc, sunt stresant.

| IonutCG90 a răspuns (pentru BlahBlahRaspundSiDreg):

Are 2 Cămătaru dar sunt la zoo in Constanța. Te bagi? smug

| Carla01 explică (pentru IonutCG90):

Bine zis

| Georg13 a răspuns:

Solutie ca sa scapi de ele definitiv si complet nu cred ca exista, cel putin eu nu am auzit si gasit. Ele pot fi doar putin diminuate prin ceea ce tu faci deja.

| BlahBlahRaspundSiDreg a răspuns:

Stai linistita, eu am pe spate si pe umeri pentru ca m-am inaltat foarte repede intr-o perioada scurta de timp. Eu personal nu am probleme cu ele pentru ca eu nu le consider urate. Am folosit o crema recomandata de doctor numita iVatherm. Am pus-o doar de cateva ori si mi-a fost lene sa continui tratamentul dar au inceput sa devina mai putin vizibile intr-o perioada scurta de timp. Recomand. Funda? :* laughing

| Cealapa a răspuns:

Nimic, nu faci nimic, si eu am si nu vad care e marea problema.

| Liviu8989 a răspuns:

Date cu crema alba...

| Florin_Paduraru_1993 a răspuns:

"ai vergeturi pa c.r"
"de ce?"
"as f.e o zebra"

| happines12 a răspuns:

Incearca si maseaza cu gheata. Functioneaza si cu zatul de cafea. Pastreaza -ti mediul de viata sanatos!