| Larisayaya123 a întrebat:

Hey TPU, am o mica problemahappy care nu e prea mica dacă stau sa ma gândesc, va rog sa citiți pana la capăt e foarte important pentru mine. Deci, când eram mai mica, pe la vreo 10 ani au început sa-mi apară vergeturi, când eram mica, nu prea ma hidratam si sa fiu sincera și acum am momente în care pur și simplu uit sa beau apa cu zilele. Când eram mai mica beam numai sucuri, energizante etc. și acum am ajuns sa am corpul plin de vergeturi, pe fund și coapse. Știu ca nu prea poți sa scapi de ele, dar am auzit de un tratament cu laser, vreau sa știți ce părere aveți despre el.
1. De la ce vârstă îl pot face?
2. Dacă îl fac îmi mai pot apărea vergeturi în acel loc din nou?
3. Vi se pare eficient?
4. Cam care ar fi preturile?
5. Dacă sunt încă roșii am mai multe șanse sa scap de ele?
6. Sunteți pro/contra acestui tratament? Argumentati.
Cam atât, multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu înțeleg ce treabă are că bei tu suc și energizante cu vergeturile. Vergeturile sunt ceva normal deoarece corpul se dezvoltă, se lungește, să lățește, iar pielea se întinde. Personal nu văd rostul acestui tratament, decât dacă e ceva foarte grav și ieșit din comun, deoarece cum am zis vergeturile sunt ceva normal până la punct și nu mi se par urâte sau inestetice. Având în vedere preț și riscurile chiar nu merită.

| Vash96 a răspuns:

Cate kile ai?