| AlenaVictoriaMaria a întrebat:

Bunaaaa,big grin am început un program pentru picioarebig grin am picioarele destul de groase,sunt singurele sa zicem,pentru ca sunt foarte slabuta,dar gamba e cat partea de sus(am un lapsus,nu mai stiu cum ii se spune)laughing vreau niste ideii de exercitii pentru toate trupele de muschi de la picioare, sa îmi crească masa musculara.

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu stiu daca o sa poti sa slabesti tu la picioare pentru ca banuiesc ca asa e construtia ta si nu prea ai cum sa dai jos de acolo.
Dar pentru masa musculara poti sa faci genoflexiuni, sa sari coarda ( solicita mult piciorele), sa alergi, sa mergi pe bicicleta, fandari, cam orice exercitiu care iti solicita picioarele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu trupele, grupele de muschi

| AlenaVictoriaMaria explică:

Grupele* greseala mea, sunt de pe telefon! Multumesc de observatiehappy
Un răspuns la intrebare totusi?

| AlenaVictoriaMaria explică:

LaLaura,eu încerc sa le ingras mai multbig grin

| SaraFunnyNFJ a răspuns:

Poti face abdomene. eu am facut cate 200 in fiecare seara timp de o saptamana si picioarele mele au muschi sau cu ajutorul flotarilor. Sau sa fugi pe varfuri timp de cateva ore. poti sa stai intinsa in coturi pe varfuri si sa iti lasi fundul in jos, asta lucreaza si abdomenul.

| SaraFunnyNFJ a răspuns:

Poti face abdomene. eu am facut cate 200 in fiecare seara timp de o saptamana si picioarele mele au muschi sau cu ajutorul flotarilor. Sau sa fugi pe varfuri timp de cateva ore. poti sa stai intinsa in coturi pe varfuri si sa iti lasi fundul in jos, asta lucreaza si abdomenul. daca nu merge asa mergi la sala, nu stiu ce altceva