| RAY a întrebat:

Voi câți banii cheltuiți pe zi?

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cam 15 lei în medie, dacă ne raportăm doar la ce dau pe mâncare. În rest nu prea am alte cheltuieli, în afara celor lunare, a chiriei, utilităților, ratelor și a frizerului. Pe transport în oraș nu dau bani că am abonament gratuit de la job. Dar oricum sunt rarități cazurile când iau autobuzul. Prefer să merg pe jos.
Mai dau bani pe chestii pe care le cumpăr ocazional pentru baie și bucătărie. Sau haine / încălțăminte / cărți / cursuri / călătorii. Și astea tot așa periodic.
Evit să merg în club ori la restaurant / terasă. Alcool nu beau, sucurile sunt ori cancer ori prea scumpe și semicancer. Iar pe apă nu dau bani că nu sunt nebun. De fumat nu fumez.

| LoveSleep a răspuns (pentru Bacemi):

Deci ești bărbatul perfect, gata, te-am descoperit, degeaba negi.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Bacemi):

Halele maica sfanta, si cand vrei sa inviti o domnisoara in oras la o bere unde mergeti daca nu iti plac terasele?

| Bacemi a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Nu o invit la bere

| Bacemi a răspuns (pentru Bacemi):

Putem face un picnic în parc sau undeva la pădure decăt să merg la terasă

| Drimmero a răspuns:

Pe mancare, cheltui destul de putin, daca ies pe undeva, cheltui destul,, foamea e coana mare

| Freya1 a răspuns:

Nu cheltuiesc nimic doar cu maxima exceptie sunt foarte zgarcita laughing

| Nemessys a răspuns:

Sunt saptamani intregi in care nu cheltui nimic

| GoldenZenith a răspuns:

Nu foarte multi. Sunt zile in care nu cheltui nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cheltui zilnic bani. Doar la sfarsit de saptamana cand cumpar mancare. Si o data la 6/12 luni cand imi mai cumpar haine.