| Bogdan_Ivan_1998_KDeq a întrebat:

Cam cat costa sa imi vopsesc parul? Fie vreau sa imi vopsesc suvitele fie sa imi fac tot de pe mijloc. Nu stiu exact pentru ca sunt baiat.

Ah da, si trebuie sa aduc vopseaua mea? E mai ieftin asa?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un cabinet cosmetic nu va accepta vopseaua ta, pentru ca nu-i interesul lor sa platesi tu mai putin, dimpotriva!
Un vopsit de par scurt este intre 100 si 150 lei, depinzand de vopsea si daca necesita munca suplimentara precum suvite, sau decapare in prealabilul vopsirii. Binenteles ca depinde de salonul de coafura la care mergi, unele sunt foarte scumpe, altele de prin cartiere, au preturi mai mici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde unde te vopsesti. De exemplu la un salon de lux n-ai cum sa faci asta. Manopera are pretul ei si fiecare tub de vopsea la fel. Iar pretul final este totalul tuburilor folosite impreuna cu manopera.
La un salon de cartier stiu ca intrebasem cand eram mai mica si puteam sa aduc vopseaua mea, pretul era standard dar nu ieseam cu nimic mai ieftin pentru ca mai plateam si eu pentru vopseaua aia.

Poate gasesti pe cineva care sa te faca acasa.

| PeFuga a răspuns:

Preturile difera de la salon la salon, la fel si politica interna conform careia accepta sau nu sa vii cu vopseaua proprie. Cel mai bine intreaba fetele din jurul tau si cere-le recomandari pentru ca ele vor sti cu siguranta ce saloane din orasul tau sunt ok. Daca nu stii exact ce vrei, nu te avanta sa mergi cu vopseaua ta. Lasa specialistii a aleaga cea mai buna culoare/combinatie de culori.