| sweetgirlforyou a întrebat:

Buna
Am cumparat ulei de ricin ca sa fac parul sa creasca mai repede. Dar cum trebuie sa-l folosesc? si in cat timp va da rezultate?

Răspuns Câştigător
| Pisiquee a răspuns:

Bună!
Îl aplici pe rădăcină, îl masezi bine bine, apoi acoperi cu o folie din plastic și stai așa aprox. 1 oră, după care te speli bine. Va da rezultate în timp, trebuie să ai răbdare. Depinde de organismul fiecăruia.
Și nu îți propun să iei toate soluțiile și chimicalele de pe piață sau chiar și din farmacii.
Fă-ți câte o mască naturală. Și cu cât o ții mai mult în păr, cu atât va fi mai bine și mai hrănitoare pentru părul tău.
Îți dau eu 2 măști naturale.
Prima :
- 4 linguri ulei de măsline
- 2 ouă întregi
Le omogenizezi și aplici pe păr, șuviță cu șuviță.Ții cât mai mult poți. Minim 1 oră. Apoi te speli normal.
A doua :
- 1 iaurt foarte gras de 125g
- 1 lingură mare de cacao amară
- 1 linguriță ulei de ricin
Le omogenizezi foarte bine, aplici pe păr și ții foarte mult. După ce te speli, părul va mirosi a ciocolată și va fi mai sănătos, împiedicând căderea părului și ajutând la creșterea acestuia.
Baftă! :*

| sweetgirlforyou explică (pentru Pisiquee):

Cacao e buna aia de la dr oetker( nu cred ca am scris bine ) jare are o punga maro k negru?

| Pisiquee a răspuns (pentru sweetgirlforyou):

Produsele de la Dr. Oetker sunt foarte bune. Mai bună e cacaua amară, fără zahăr, dar e bună și aia. ^^

| sweetgirlforyou explică (pentru Pisiquee):

Multumesc frumos pentru ajutor

12 răspunsuri:
| Adelina102 a răspuns:

Il aplici inainte de spala-te.pe parul umed. faci asta de 2 ori pe saptamana timp de 1 luna.Il lasi 15 min.Iti acoperi parul cu o folie alimentara. Apoi te speli normal pe par.

| BonneLess a răspuns:

Ca o combinatie ar fi sa il amesteci cu un galbenus de ou si dupaceea sa il aplici pe par, il tii pana se usuca si dupaceea il speli foarte bine. Rezultatele foarte bune se vad peste 3 saptamana de utilizare.

| Innovation a răspuns:

Din cate stiu (de la colege care au facut asa) iti masezi pielea capului cu ulei apoi te acoperi 3-4 ore dupa care te speli. Tratamentul se face 1-2 ori/saptamana. Rezultatul: la unele a mers, la altele nu. De ce nu incerci si alte metode? Intreaba la un magazin de produse naturiste si vei gasi solutii gata preparate. Poti intra si pe www.naturaplant.ro si sa studiezi ofertele. efectul cred ca s-il face in jur de 1-2 saptamani.

| Innovation a răspuns:

Din cate stiu iti masezi pielea capului cu ulei apoi te acoperi 3-4 ore dupa care te speli. Tratamentul se face 1-2 ori/saptamana. Rezultatul: la unele a mers, la altele nu. De ce nu incerci si alte metode? Intreaba la un magazin de produse naturiste si vei gasi solutii gata preparate. Poti intra si pe www.naturaplant.ro si sa studiezi ofertele. efectul cred ca s-il face in jur de 1-2 saptamani.

| CrepăDulce a răspuns:

Trebuie sa iti masezi radacina parului dupa ce faci baie. O masezi bine bine cu uleiul de ricin. Si eu folosesc uneori. Pai depinde de cat de des te dai si depinde de parul tau. cam 2-4 saptamani. Funda happy?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
Tratamentul presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin din abundenta care apoi se lasa 4-5 ore sa actioneze, dupa care te speli.
Tratamentul se face 1-2 ori/saptamana.Cat despre rezultate pot spune ca sunt vizibile dupa scurt timp.(parul este vizibil mai sanatos, stralucitor si ajuta si la cresterea lui)
Succes!

| Tzukushi a răspuns:

Hei..eu il folosesc pentru gene, citeste experienta mea personala

http://www.sfaturilemariei.com/......personala/

| RoxanaA_8239 a răspuns:

Da rezultate cam in 3 saptamani daca il folosesti corect. un articol bun despre ulei de ricin http://www.frunza-verde.ro/ulei-de-ricin

| izutza46 a răspuns:

Si eu folosesc :mai intai te speli pe cap cu sampon,parul trebuie sa fie curat, apoi te freci cu uleiul dupa care te clatesti, ai grija sa il folosesti de maxim 2 ori pe saptamana, sper ca ti-am fost de folos:X