| anonim_4396 a întrebat:

Cam de la ce varsta poti incepe sa utilizezi BB cream astfel incat pielea sa nu fie afectata pe viitor? Dar un CC cream? Cam care ar fi varsta ideala dupa parerea voastra?

1 răspuns:
| 1234abcd a răspuns:

Practic orice bb cream cc cream, fond de ten, pudra, si asa mai departe dauneaza intr-un fel tenului... daca ai un ten frumos, curat nu are sens sa til incarci si daca ai doar 2-3 cosuri ia-ti un corector si le acoperi doar pe ele (nu incarca toata fata fara rost )

sincer cred ca pe la 12-13-14 ani nu ai de ce sa folosesti ..nu stiu zic si eu undeva pe la 16 ani (dar daca ai nevoiewinking nu folosi doar asa ca e la moda... )