| anonim_4396 a întrebat:

Cand iti pui unghii cu gel (si tips) conteaza cat de mari/mici sunt unghiile naturale? Funda. happy

Răspuns Câştigător
| JulyStorm a răspuns:

Nu inteleg de ce isi tot dau cu parerea oameni care in viata lor nu au avut/poate nici nu au vazut unghii cu gel.

Anyway:
Nu are nici o importanta cat de lunga e unghia ta. Am pus tipsuri si pe unghii roase si rupte vai mama lor... Daca sunt lipite cu mare atentie, a.i. sa nu prinda aer, nu vor exista probleme.
Prelungirea respectiva se poate face prin constructie - cu sablon, sau cu tipsuri - prin lipire.
Le pot face cat vrei tu de lungi, nu are importanta.

7 răspunsuri:
| SaschaM a răspuns:

La tipsuri nu prea conteaza. La constructia pe sablon (pe care de altfel ti-o recomand) unghia naturala trebuie sa fie crescuta 1-2 mm cat sa se poata fixa sablonul sub ea.

| Cuniska a răspuns:

Cand ti le pui cu gel conteaza, pentru ca iti pune gelul pe unghia ta. daca le ai mici si le vrei mari aici apare tips-ul.

| GalaxyGirl a răspuns:

Nu conteaza. Insa conteaza modelul. Daca vrei multe aplicatii iti trebuie mari, dar daca este un model simplu, unghia poate fi de orice marime. happy

| DoDoSpider a răspuns:

Eu nu cred ca conteza marimea unghiilor

| xJessie a răspuns:

Pai ar trebui sa fie marisoare...pentru ca ar arata urat unghiile mici, facute asa. :d

| MariaGeorgiana92 a răspuns:

Nu are nicio importanta, daca le ai mai mari iti pui doar gel pe ele. Tips-ul se pune in general pe unghiile micute.