| Diana06Ioana a întrebat:

Bună! Când îți pui pentru prima oară, unghii cu gel, contează dacă unghiile naturale sunt mici sau mari?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde de lungimea aleasa. Daca cele cu gel vor fi scurte sau medii, ar trebui sa fie taiate la o lungime mai mica deoarece vor creste oricum sub unghiile cu gel si se va vedea inestetic dupa 2-3 saptamani.

| alina2k18 a răspuns:

Conteaza sa nu fie roase si sa ai placa unghiala sanatoasa.
In rest unghia naturala [ marginea libera] este eliminata din motive estetice si igiena.
Banuiesc ca vrei o alungire nu protectie gel pe unghia naturala f scurta.