| blondutzata a întrebat:

Care catel este mai frumos yousher terrier toy sau bichon maltez eu vreau in vara sa-mi iau unul dar nu am banii inca dar pana in vara i strang care este mai rentabil si mai dragut?

15 răspunsuri:
| crisS a răspuns:

Eu am un bichon maltez si sunt foarte bucuroasa ca l-am luat.A invatat relativ repede sa isi faca nevoiile doar afara ( la 2 luni jumate facea deja afara) e foarte cuminte nu latra ( eu stat la apartament) cand era mai micut mai rodea cate un pantof sau o flore dar acum la 1 an jumate e foarte cuminte ( isi roade numai oasele lui ) e foarte jucaus, iubitor si pupacios laughing singura problema pe care o am cu el este cu parul ii cam cade si trebuie tuns de vreo 4 ori pe an ( deci daca te hotarasti sa ii lasi parul lung o s-a cam ai ce curata ) eu as recomanda bichonul dat fiind faptul cu n-am avut ocazii sa cunosc indeaproape un yorker.

| blondutzata explică:

Dar care este mai curat?

| FantasyAngel a răspuns:

Yorkshire terrier toy

| KiddaBăă a răspuns:

Bichon maltez :3. Cauta mai multe informatii despre acest caine si iti faci o idee. Eu iti recomand sa iei bichon! :*

| Aniela2777 a răspuns:

Yorkshire Terrier E mai frumooss! Si mai dragut:X.Vedetele in general au, le poarta la bratbig grin Si eu vreau unul:X

| Mally98 a răspuns:

Yorkshire Terrier :X

| patySsmile a răspuns:

Eu am bichon havanese alb. aproape ca maltezulbig grin este foarte dragut si pufoslove struck...
Mie imi place si Yorkshire terrierbig grin

| Danutz2111 a răspuns:

Yorkshire Terrier... dar sa il deparazitezi, vaccinezi si sterilizezi si o sa fie cel mai cuminte, si daca vrei fetita, ar fi bine sa o sterilizezi pentru ca o sa fie naspa cand ii vine ciclul laughing

| 00cris00 a răspuns:

Buna! Eu as alege pentru tine sa iti iei un Bichon Maltez pentru binele apartamentului tau. Nu face mizerie si o sa vrea sa stea cu tine mereu. Uite aici niste note ( sau cv de genu ): www.zoo.ro/bichon-maltez, dar si pentru Yorkshire Terrier: www.zoo.ro/yorkshire. Eu zic ca arata mai bine Bichon-ul si din punct de vedere al frumusetii cat si din al ENERGIEI, IUBIRII FATA DE STAPAN ETC. Bafta cu alegerea ta. DECI DE LA MINE BICHON MALTEZ ESTE ALEGEREA PERFECTA.

| aNdRaSkUmPy a răspuns:

Ambii sunt frumoşi şi draguţi, dar după părerea mea ia-ţi un Bichon Maltese, fiindcă aceştia sunt frumoşi şi adorabili şi când sunt mici, dar şi când sunt mari, pe când un Yorkshire Terrier este adorabil şi frumos de mic, dar unii câini din acea rasă se fac puţin mai urâţei când cresc! happy Fundă?

| irinusca264 a răspuns:

Bichon maltez

| IiooDenii a răspuns:

Yorkshire Terrier pentruu ca ramane mai mic decat bichonul

| 00cris00 a răspuns (pentru IiooDenii):

Hai frate lasa-ma. Bichonul Maltez are cand e la 10 ani 23-24 de centimetri si inaltimea maxima e 25-27. Nu ma pricep la Yorkshire Terrier, dar nu cred ca are 15 centimetri la maturitate. Parerea mea.

| thegabisuca a răspuns:

Bishon pentru ca e mai pufos si nu creste foarte mult si poti sa-i faci si codite daca e fata happy

| Rafaela_4560 a răspuns:

Buna.Eu am bichon si este foarte destept si dragut