| Mayaaaaaaa14 a întrebat:

Care este cea mai bună pastă de Dinți?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu folosesc Parodontax. Nu pot spune ca e cea mai buna dar sunt multumit de ea. Are gust cam ciudat dar curata bine.

| GdX a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu.

| Alliss91 a răspuns (pentru GdX):

Bicarbonatul de sodiu distruge smaltul dinților, nu este indicat sa fie folosit in exces!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de scopul pentru care o utilizezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna pentru ce? Paradontax folosesc de cateva ori pe saptamana pentru ca are in compozitia sa bicarbonat de sodiu si este ca un scrub pentru dinti. Himalaya Sparkly white o folosesc zilnic, curata bine si este ideala pentru persoanele care se confrunta cu sangerari dentare si care nu suporta pastele de dinti prea mentolate. Nu are flor dar sunt altele de la Himalaya care au. Sensodyne repair and protect folosesc pentru sensibilitate dentara doar la nevoie.

| MValentin a răspuns:

Himalaya, nu contine flour