| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai bun? cat costa? as vrea un rimel care sa iti faca genele super lungi sa para imenselaughing. cel mai bun rimel! pls! fundabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| iulia276 a răspuns:

In primul rand pentru ca genele tale sa fie scoase in evidenta trebuie sa recurgi si la niste trucuri cum ar fi:
pentru gene curbate foloseste ondulatorul de gene inainte de a aplica rimel, insa sa te feresti de aparatele de metal, ci unul din plastic, cu clestisori(dar nu cel de la avon, nu e bun de nimic-cel putin in cazul meulaughing)forma de foarfeca nu este cea mai indicata: e mai bine ca ondulatorul sa actioneze prin alunecarea de jos in sus a unuia dintre clesti.

pentru gene definitealege un rile cu formula usoara, pe care sa specifice ca e special pentru definire

pentru volum aplica pudra translucida pe gene cu o pensula micuta inainte de ultimul start de rimel.

cat despre rimel ai putea incerca Lancome Hypnose Mascara care este bogat in vit b5,

Eu folosesc de la firma Rimmel, au si pentru gene lungi si intoarse cu pensula speciala. Este foarte bun si rezistent, convenabil si la pret (13. 79 ron). Eu ma rimelez in fiecare zi si se consuma dupa aprox. 2-3 luni.
ai mai putea incerca si L'Oreal Double Extension sau un mascara pe care sa specifice ca e pentru ultra volum.

asadar inainte de ate rimela pune pudra sub ochi, aceasta face ca rimelul sa fie sters mai usor in caz de accidente, foloseste odulatorul de gene, aplica mascara de la radacina spre varf, mai intai prin miscari stanga-dreapta si apoi trage de periuta rimelului pana la capatul genelor. astfel, genele tale vor parea mai lungi; evita sa clipesti pana nu se usuca pentru ca e posibil ca genele sa se lipeasca. si inca ceva... daca vrei sa iti pui ochisorii in evidenta folosestete si de alte metode pe langa mascara... aplica tus si/sau fard de pleoape.
si sa nu dai milioane pe rimel, iti zic din propria experienta ca scump nu inseamna neaparat bun sau eficient. iar seara sa nu eziti sa te demachiezi.eu una te sfatuiesc sa folosesti rar rimelul waterproof, mie mi-a rarit genele iar asta se intampla deoarece cand te demachiezi de rimelul waterproof trebuie sa fii mai brutala ca sa il indepartezi.
pupic si sper ca ti-am putut fi de folos:*:*

ps:poti sa folosesti 2, 3 tipuri de rimel la o aplicare si din cand in cand sa apelezi si la gene false:*:*

9 răspunsuri:
| bellekamms a răspuns:

Rimel super extend de la Avon ai incercat? super calitate la super pret iar in C16 este la 19. 99 la set cu un luciu de buze si o cutie eleganta pentru cadouri.Pentru raspunsul caruia ai acordat fundita fa un calcul:ondulator pentru gene, rimel, pudra, eventual inca doua tipuri de rimel...deci? Eu il recomand cu incredere clientelor mele si nici una nu mi l-a dat retur. Pup, pa pa.

| Anileda a răspuns:

Rimel de la Avon super shock in jur de 15-20 de lei.
Este bun, parerea mea.
Iar cele mai bune sunt de la Rimmel London, dar sunt preturi mai mari.

| Alexandra_1242 a răspuns:

Dupa parerea mea eu am folosit foarte mult timp mascara super full, dar de ceva vreme folosesc 2000 de Calorii este cel mai bun rimel care iti face toate poftele care leai specificat in intrebare. Daca il cumperi de la Sensiblu il iei cu 28 de lei. Eu numai de acolo il iau. Sper sa te ajute si sa te multumeasca oferta mea!

| mika_9477 a răspuns:

Maybelline New York Define-A-Lash™ Lengthening. E SUPER bun rimelul la ei.costa pana in 30 de lei depinde de unde il cumperi ...Cumpara si nu vei regreta.

| micutzagirl a răspuns:

Artistry happy

| bobilutzu a răspuns:

Super shock de la avon.produse super de calitate tongue

| Sweety_3695 a răspuns:

Super shock de la Avonhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place DiorShow de la Dior. Insa e cam scump, si sunt de la Nivea de exemplu care au aproape acelasi efect.
In schimb, daca vrei gene lungi, de ce nu cauti un produs care le face sa creasca pe ale tale?
De exemplu Latisse, Revitalash, Lilash...
Revitalash pare ca e destul de grozav, insa vine cu un pret destul de piperat. Ca de altfel mai toate versiunile de tratament pentru cresterea genelor.
Insa functioneaza. Problema e ca un tub te tine probabil 3-4 luni, iar daca nu continui, efectul dispare.
Insa pe parcursul tratamentului, ai gene de zanawinking
Si sunt ale tale!
Genele false, absolut nerecomandate, decat pentru o situatie speciala, foarte rar. In general distrug genele peste care/printre care sunt lipite. Cand vin jos, vin cu tot cu genele adevarate. Ma refer la genele false aplicate in salon, asa zise 'semi-permanente'.
Noroc, orice decizi.