| adryyy a întrebat:

Care este diferenta dintre "apa de parfum" si "apa de toaleta"?

11 răspunsuri:
| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Pai apa de pardum persista mai mult decat apa de toaleta, iar parfumul persista cel mai multhappy

| Marutza a răspuns:

Cum ti s-a mai zis... Apa de parfum este mai de calitate decat apa de toaleta, iar mirosul rezista mai mult. E bine sa optezi pentru apa de parfum, chiar daca este mai scumpa!winking

| Sol27 a răspuns:

Apa de parfum miroase mult mai intens si dureaza mai mult timp, in schimb apa de toaleta nu are un miros profund si nu dureaza nici foarte mult. Dupa vreo 3 sau 4 ore mirosul dispare.

Cam asta e diferenta:*

| DeeDee007 a răspuns:

Apa de parfum isi tine mirosul mai mult dar cea de toaleta in cateva ore nu se mai simte

| Elly007 a răspuns:

Apa de parfum are un altfel de miros care persista mai mult si e de mai buna calitate si bineinteles ca si mai scumpa big grin si apa de toaleta opusul.Mai putin buna.big grin Sper ca te-am lamurit.

| raissa a răspuns:

Este esenta de parfum care e foarte concentrata, numai cu 2-3 picaturi miroase foarte tare si apa de toaleta care e parfum normal. Nu tine mirosul foarte mult. Sper ca te-am luminat:*

| Stella a răspuns:

Apa de parfum miroase mai tare si dureaza mai mult timp, de ex pe haina piele sau asa, iar apa de toaleta are un miros mai slabut si se pierde mirosul mai repede. Apa de parfum e mai scumpa, cea de toaleta mai ieftina, apa de parfum e mai de calitate, cea de toaleta mai putinbig grin

Fundita te rog?big grin

Răspuns utilizator avertizat
| amidon123 a răspuns:

Apa de parfum este mai concentrata decat apa de toaleta si apa de colonie... d-asta e si mai scumpa happy ...Deci tine mai mult "aroma"

| brunetiktm_7013 a răspuns:

Apa de parfum este mai rezistenta decat apa de toaleta, dar binenteles ca pretul e mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenţa dintre un parfum pur, apa de parfum, apa de toaletă şi apa de colonie constă în concentraţia de uleuri esentiale din compoziţia lor. Asta înseamnă că, acelea care au o concentraţie de uleiuri esentiale mai mare, vor mirosi mai puternic, vor dura mai mult şi bineînţeles vor costa şi mai mult. Mai multe aici: http://tinyurl.com/28apue7