| ana_5516 a întrebat:

Care este diferenta dintre apa de parfum si apa de toaleta?

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Iarna trebuie sa-ti iei Apa de Parfum [EDP]( pentru ca este mai tare, si persista pe timp de iarna. ), iar Vara Apa de Toaleta [EDT ]pentru ca afara este mai cald, si persista. Deci apa de parfum are o concentratie mai puternica.

| iulikka a răspuns:

Apa de parfum persista mai mult si are un miros mai intens decat cea de toaleta

| zdrangoi a răspuns:

Diferența dintre apa de parfum și apa de toaletă constă în cantitate și concentrația de parfum pur gasit în flaconul de parfum. Aceeași diferență este și la apa de colonie, numai că aici mai este o diferență: este exclusiv bărbătească.
Pe produsele originale sunt menționate aceste detalii.

| lllullla a răspuns:

Apa de toaleta - EDT are o concentratie mai mica de esenta decat apa de parfum - EDP. cu alte cuvinte, parfumul apei de toaleta va dura mai putin decat cel al apei de parfum. EDP este si mai scump decat EDT. si de obicei se vinde intr-o cantintate mica (ex 10 ml).

| doareu914 a răspuns:

Apa de toaleta este mai persistenta, apa de parfum este esenta din parfumul respectiv

| blackblanket a răspuns:

Parfumul e mai tare(mai concentrat), persistă mai mult spre deosebire de apă

| Amy_9098 a răspuns:

Heyhappy, apa de parfum persista mai mult avand o concentratie de parfum mai mare, iar cea de toaleta este si mai ieftina si nici nu tine atat de mult timp.