| miauu a întrebat:

Care-i diferenta dintre apa de parfum si apa de toaleta?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Apa de parfum se păstrează mai mult timp decât apa de toaletă. E mai concentrată.

8 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Pafumul rezista ma mult pentru ca are o concentratie superioara apei de toaleta.

| cretzufinish a răspuns:

Diferenta intre ele consta in concentratia de "aroma"/ esenta. Apa de parfum are o concentratie mai mare (pana-n 15%). Este urmata de apa de toaleta (pana-n 12%) si apa de colonie.

| Denisse_8813 a răspuns:

Apa de toaleta contine alcool si din acest motiv se evapora mult mai rapid decat apa de parfum.

| Rizer a răspuns:

Apa de toaleta nu miroase asa tare cum miroase apa de parfumhappy. E altceva apa de parfum fata de apa de toaleta, apa de parfum miroase si se simte mai dens decat cea de toaleta!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Concentratia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Concentraţia de esenţă de parfum se regăseşte în cantitate mai mare în apa de parfum decât în apa de toaletă.
Pa, pa.