| Doηηa a întrebat:

Care este diferența dintre apă de parfum și apă de toaletă?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În apa de parfum, concentrația de parfum este mult mai mare și implict persistă mai mult!
Pa, pa.

| RAY a răspuns:

Stiimtific diferenta sta in cat de mult presista acel miros, desigur o apa de parfum buna poate intrece o apa de toaleta proasta, desi nu mereu e ceva legat de calitate totusi care e diferenta? un exemplu
o tona de trandafiri face x parfum
500 de kg face x parfum
dar se baga alcool pentru profit atunci scade calitatea din exemplu 2 si sa mica, eu personal am 1 milion cumparat de la real baga alcool da presista, sunt smecheri, dupa cum vezi nimic nu-i sigur, ar trebui experiemente facute si multe studi donna, de aia unu scump tine mai mult pentru ca are concentratie mai mare alti baga alcool profitul asta plus ca baga chimicale ce provoaca alergi grave, iritati de piele etc rar parfumuri bio isi recomand bio

| Miire a răspuns:

Pai nu se simte nici o diferenta (vorbesc la miros). Amandoua miros la fel. Diferenta e ca apa de parfum persista mai mult pe haine, iar apa de toaleta mai putin :*.

| genyusHD a răspuns:

Salut apa de toaleta e pentru barbati ca sa puna pe fata si apa de parfum e parfum normal

| RAY a răspuns (pentru genyusHD):

Ai dreptate, asa e, doar ca nu stiu poate provoca alergi find pielea mai fina a fetei?

| Dya300000 a răspuns:

Buna! Pai...apa de toaleta nu are un miros asa frumos cum are apa de parfum happy FUNDA? big grin happy