| beea8o8 a întrebat:

Care este diferenta dintre BB Cream si Fond de ten? ^^

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

BB-ul este o crema si in acelasi timp fond de ten care iti si hidrateaza pielea pe cand fondul de ten e doar ...fond de ten

| LadyDy01 a răspuns:

BB Cream sau Blemish Balm Cream este o crema multifunctionala foarte populara in Asia, folosita initial pentru regenerarea pielii de catre femeile care au urmat tratamente cu laser care au iritat pielea sau au suferit interventii chirurgicale ce au lasat cicatrici.

S-a creeat o adevarata isterie in tarile asiatice pentru aceasta crema (fiind folosita de actritele asiatice) si in scurt timp a ajuns sa fie cunoscuta si in Europa si America, unde mai toti producatorii de cosmetice si-au lansat linii proprii de produse BB.

Daca te-ai intrebat ce este BB Cream... pe scurt, aceasta crema este un balsam cu efect de crema hidratanta, de crema regeneratoare, de baza de machiaj, de fond de ten (nu acopera porii insa) si de crema cu protectie solara si se potriveste mai ales celor ce au pielea sensibila si predispusa la acnee.

BB Cream este o crema minune care poate inlocui cu succes toate celelalte produse (creme, fond de ten, pudre, protectie solara, etc.) si care te poate ajuta sa scurtezi considerabil timpul petrecut in fata oglinzii pentru machiaj happy

Adorata de milioane de femei - care spun ca nu ar mai renunta pentru nimic in lume la aceasta crema - BB Cream hidrateaza pielea si acopera petele, acneea si punctele negre, roseata, pistruii si orice alte probleme ale tenului, dandu-i acestuia un aspect uniform, suplu si luminos.

BB Cream poate inlocui cu succes chiar si anticearcanul, avand putere de acoperire destul de buna, asa ca daca cearcanele tale nu sunt foarte vizibile, poti renunta cu incredere la anticearcan.

Un efect important al acestei creme este si cel de protectie solara - stim bine ca soarele este cel care "ajuta" cel mai mult la aparitia ridurilor - asa ca BB Cream este si crema antirid.

Deci iata ca in sfarsit a aparut un produs multifunctional care cu siguranta le va face fericite mai ales pe frumusELEle carora nu le place sa care dupa ele truse imense de farduri sau sa aplice tone de machiaj stand ore in sir in fata oglinzii, pentru a avea tenul PERFECT!

| Tzukushi a răspuns:

Buna, citeste experienta mea personala cu fondul meu de ten preferat

http://mariabeautytips.blogspot.ro/......u-ten.html

| Deliadelias a răspuns:

BB cream este o crema hidratanta este foarte buna...de recomandat pentru tenul mixt, tenul uscatthinking, nu prea iti acopera cosurile de aia zic, fata de fon de ten :*

| ஐKatsu a răspuns:

Cremele tip BB (in sezonul cald ) cand nu ai nevoie de atatea produse pe pielea extenuata de caldura. iar aceasta crema BB hidrateaza, uniformeaza nuanta, o pigmenteaza discret, o protejeaza de razele UV. Este o comoara pentru trusa ta de ingrijire si infrumusetare ^^big grin

| alinaiuliana89 a răspuns:

Fondul de ten este bun pentru persoanele acneice, acopera, bb cream este buna pentru persoanele care nu au probleme si o pot folosii zilnic, are si factor de protectie din cate stiu, recomand bb cream pentru utilizare zilnica, fondul de ten doar pentru machiaj de ocazie

| Emaaa5728 a răspuns:

BB Cream are efecte benefice asupra tenului, fondul de ten nu, el doar acopera.