| alinush17 a întrebat:

Care este diferenta dintre BB cream si fond de ten? Am tenul gras care este mai bun?

Răspuns Câştigător
| EireneP a răspuns:

Dacă ai tenul gras folosește mai bine un BB cream,în comparație cu fondul de ten el nu doar acoperă imperfecțiunile dar și luptă cu ele, cum ar fi coșurile, punctele negre, luciul de pe față sau invers dacă ai pielea uscată îi dă viață. Personal optez pentru BB cream sunt mai optime, încearcă și tu să vezi ce-ți place mai tare și de ce are nevoie tenul tău.)))
te-am pupat :*

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Bb cream iti hidrateaza tenul pe cand fondul te ten nu face asta

| DianaDidi95 a răspuns:

Pai depinde si ce fond de ten folosesti.
Adica exista fonduri de ten la...5 lei, dar si de la 30 de lei in sus! laughing
Eu de exemplu am unul "chanel Paris", de care sunt foarte foarte multumita. Dar cred ca BB cream e mai buna. adica, nu e doar fond de ten, e si crema hidratanta care te ajuta, mai ales ca ai tenul gras. Deci iti recomand BB cream sau un fond de ten.bun, adica cat de cat mai scumput. laughing
Bafta, sper ca te-am ajutat! :*

| Kasia a răspuns:

BB cream'ul este de fapt o crema ce contine pigmenti in ea.Este hidratanta insa nu are aceeasi acoperire ca a unui fond de ten.Fondul de ten nu actioneaza ca o crema si nu e hidratant-exista si exceptii in cazul celor pentru ten uscat dar nu e cazul tau. Daca ai tenul gras iti recomand fondul de ten si inainte de a te da cu el aplica o crema pe baza de apa, cu textura usoara speciala pentru ten gras.BB cream'ul probabil are o textura prea hidratanta pentru tine si e posibil sa iti lase fata lucioasa.In orice caz, daca vrei acoperire mai mare alege fondul de ten, daca vrei un look super natural alege BB cream.

| Katoky a răspuns:

BB cream este mai bun pentru tenul gras

| Tzukushi a răspuns:

Uite aici fondul meu de ten pentru ten gras, am scris mai multe despre el, SPECIAL PT TEN GRAS

http://mariabeautytips.wordpress.com/......in-review/

| kx123 a răspuns:

BB cream clar, este mai bun. Este o combinatie intre pudra, crema, corector, iluminator etc.

| allison20 a răspuns:

BB cream: aceasta crema este un balsam cu efect de crema hidratanta, de crema regeneratoare, de baza de machiaj, de fond de ten (nu acopera porii insa) si de crema cu protectie solara si se potriveste mai ales celor ce au pielea sensibila si predispusa la acnee. BB cream-ul poate inlocui o crema, fondul de ten, pudra, protectia solara, etc. Ii da tenului un aspect uniform, suplu si luminos.
Pentru tenul gras este recomandat sa folosesti BB Cream-ul.

| Sim0 a răspuns:

Hei happy. Eu folosesc de ceva timp BB` Cream. Nu pot spune ca este la fel ca un fond de ten, deoarece nu acopera in totalitate. Este mai mult o crema colorata happy, insa foarte buna! Acum a iesit pe piata si BB Cream pentru tenul gras, ti-l recomand! Pentru o ocazie mai speciala poti folosi un fond de ten, dar pentru iesirile zilnice BB Cream este perfect! happy

| ChemoshRDB a răspuns:

Cremele de obicei nu sunt bune pentru tenul gras, deoarece il ingrasa si mai mult. Nu am incercat BB cream, poate este buna, dar daca observi ca nu se intampla nimic in decurs de o saptamana sau doua nu este necesara. Si fondul de ten nu ar face altceva decat sa-ti faca fata de bibelou(lucioasa)

| Ynakal a răspuns:

Poi nu prea stiu cum sa iti explic dar : cream protejeaza mai mult tenul pentru ca il ingrasa dar pentru tine daca ai tenul gras e mai bun fondul de ten ca nu iti ingrasa tenul mai rau si te protejeaza de praf frig etc :* ( mai ascunde si tot ce nu iti place pe fata ta )
Sper ca te-am ajutata!

| Duna2012 a răspuns:

Salut! Diferenta dintre BB cream si fond de ten este ca BB cream este o crema care contine machiaj de o culoare a pielii mai inchisa sau mai deschisa, iar fondul de ten este o pasta de o anumita culoare. Eu iti recomand BB cream